Jak ukryć cienie pod oczami? Wszystko o kolorowych korektorachNiewiele z nas ma idealnie gładką cerę, a cienie pod oczami bywają utrapieniem nie tylko po nieprzespanej nocy. Jednak na rynku pojawiają się coraz lepsze kosmetyki, które potrafią poradzić sobie z każdą niedoskonałością twarzy. Cienie łatwo zakamuflujesz kolorowymi korektorami używanymi przez charakteryzatorów. Poznaj najlepsze sposoby na korygowanie sińców pod oczami.

Rola dobrego korektora pod oczy

Korektor musi zamaskować drobne niedoskonałości w taki sposób, aby sam nie był widoczny. Powinien nie tylko korygować zacienienia i zaczerwienie, ale też dobrze stapiać się ze skórą. Ze względu na to, że będziesz go stosować w okolicach oczu, które są wrażliwe, nie powinien ich wysuszać skóry, aby nie przyczyniał się do powstawania zmarszczek. Nie może też gromadzić się w obrębie załamań i zmarszczek. Jaki produkt więc wybrać? W artykule Kosmetyki profesjonalne, czyli marki stosowane przez charakteryzatorów znajdziesz listę marek kosmetyków profesjonalnych używanych przez charakteryzatorów.

 

Różne kolory korektorów

Czy wiesz, że korektor pod oczy powinien być dobrany przede wszystkim do koloru cieni pod oczami? Dlatego profesjonalne kosmetyki używane przez charakteryzatorów miewają różne odcienie – mogą być żółte, łososiowe, wpadające w czerwień, niebieskie czy białe. Ich kolor dobiera się na zasadzie kontrastu, wykorzystując koło barwne. Jeśli masz cienie pod oczami wpadające w odcień zielenie, zneutralizujesz korektorem wpadającym w różową tonację (zieleń i czerwień znajdując się w kole barwnym naprzeciw siebie). I analogicznie:
- korektor żółty zamaskuje dobrze cienie pod oczami w odcieniu śliwkowym lub czerwonawym;
- korektor różowy będzie odpowiedni też do maskowania szarego lub brązowego odcienia skóry, powinny go natomiast unikać osoby, które borykają się z sińcami niebieskawo-fioletowymi, bo może potęgować ich widoczność;

- korektor morelowy zastosuj, jeśli sińce wpadają w odcień fioletu;
- korektor zielony będzie dobry do maskowania zaczerwienień, ponieważ czerwień znajduje się w kole barwnym naprzeciw zieleni (możesz więc go użyć do maskowania krostek i naczynek na całej twarzy);
- korektor żółty ma działanie podobne do zielonego i jest używany przez charakteryzatorów do maskowania zaróżowień skóry. U niektórych osób pozwala też dobrze zredukować niebieskawe czy nawet fioletowawe cienie pod oczami;
- korektor biały jest trudny do nakładania – wymaga od makijażystki wprawy. Umiejętnie zaaplikowany rozświetli okolice ozu i wypełni niewielkie zmarszczki.

 

Jak stosować profesjonalny korektor?

Nałóż bazę lub krem na wrażliwe okolice oczu. Jaki krem polecam? Przeczytaj w artykule - Oeparol Hydrosense krem pod oczy i na powieki. Korektor nanieś na pędzelek lub palce i wklep w skórę, aby płynnie przechodził w jej barwę. Na to zastosuj podkład do makijażu. Do jego utrwalenia możesz użyć fixera, czyli pudru utrwalającego makijaż. Zapewni on bardziej naturalny efekt, zmatowi skórę i sprawi, że makijaż będzie dyskretny. Pamiętaj, że umiejętnie dobrany korektor może całkowicie zamaskować wszelkie niedoskonałości – warto próbować różnych odcieni, aby wreszcie uzyskać wymarzony efekt i gładką cerę bez przebarwień, sińców czy krostek.