Torebki wizytowe - jak dobrać je do okazji?


Idealna torebka powinna podkreślać charakter i osobowość właścicielki. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, które mówią nam, w jaki sposób dobrać odpowiednią torebkę do okoliczności. 
 
O ile na luźne wypady do miasta możemy z powodzeniem zabrać pojemną shopperbag, o tyle na wieczorne, eleganckie wyjścia powinnyśmy zainwestować w małą torebeczkę – puzderko lub kopertówkę. Im bardziej eleganckie wyjście, tym torebka powinna być prostsza, klasyczna i surowa w swoim stylu. W zależności od charakteru kreacji można skupić się na fasonie, kolorze lub fakturze torebki wizytowej. Nie bez znaczenia jest rodzaj torebki. Torebki wizytowe, podobnie jak w przypadku klasycznych torebek i shopperbagsów należy dobrać indywidualnie do figury. Z tego powodu panie o krągłych kształtach powinny zrezygnować z noszenia małych torebek, a panie niskie toreb o sporych gabarytach – to niepotrzebnie zdeformuje ich sylwetkę. 
Jak dobrać torebkę na oficjalne wyjście? 

Wybór co do fasonów i kolorów będzie dość ograniczony. Jako torebkę na oficjalne wyjście warto wybrać średniej wielkości model w stonowanym kolorze – odpowiedni będzie czarny, brązowy, beżowy i szary. Faktura takiej torebki nie powinna być zbyt krzykliwa. Naturalnie musi być pozbawiona wszelkich ozdób w postaci cekinów, brokatów i kolorowych przeszyć. Sposób noszenia – dowolny. Doskonale prezentują się zarówno te torebki wizytowe, które można zawiesić na długim pasku lub delikatnym łańcuszku, jak i te, które nosi się bezpośrednio w dłoni. Wybierając się do klubu, na wesele lub luźny obiad ze znajomymi możemy pozwolić sobie na nutkę szaleństwa – najmodniejsze w tym sezonie torebki koktajlowe to małe puzderka zamykane na zatrzask, wyszywane kolorowymi nićmi, zdobione cekinami i koronką, srebrnymi lub złotymi elementami, stylizowane na słynne pudełeczka z motywem czaszki od Aleksandra McQueena. 
Co zabrać ze sobą do pracy? 

Jeśli w miejscu pracy obowiązują Cię zasady dress code’u, a Twoim podstawowym strojem jest damski kostium i koszula z kołnierzykiem postaw na damską aktówkę. Torebka do biura powinna być prosta, a jednocześnie wygodna w noszeniu i bardzo pojemna. Damska aktówka spełni doskonale wszystkie te funkcje – zabierzesz ją na delegację, kolację biznesową, a na co dzień pomieścisz w niej potrzebne dokumenty ale i drugie śniadanie czy też małą kosmetyczkę. Najporęczniejsze są proste aktówki, mieszczące format A4, z solidną rączką, zawierające odseparowane od siebie kieszenie. Polecamy torebki do biura wykonane z ponadczasowej skóry licowej najwyższej jakości.

Mając już swoją wymarzoną damską aktówkę z reguły zastanawiamy się, czy jej kolor jest odpowiedni do koloru obuwia. Tutaj możemy Was uspokoić – od kilku sezonów odchodzimy od zasady dobierania obuwia do koloru i faktury torebki do biura czy torebki wizytowej. Uczyła nas tego sama Carrie Bradshaw z słynnego „Sexu w wielkim mieście”. Powód jest prosty – to działanie znacznie nam utrudnia wybór. Przyjmujemy, że do stonowanej kreacji możemy dobrać kolorową torebkę, a do kolorowego outfitu stawiamy na prostą, oszczędną w zdobieniach, jednokolorową damską torebkę. 

Ciekawą ofertę torebek damskich znajdziecie w sklepie SuperGalanteria.pl