Wybieramy najlepsze dodatki do rodzinnej kuchni!


Urządzasz kuchnię marzeń? Sprawdź, czego nie może w niej zabraknąć. Jeśli kuchnia ma być jednocześnie piękna i funkcjonalna, przyda się półka na przyprawy, zielnik i…


Zacznijmy od podstaw – wyspa i miejsce spotkań

Urządzając kuchnię najlepiej od razu dostosować ją do ilości domowników i stylu życia. W domach rodzinnych wciąż najmodniejszym elementem kuchni jest wyspa kuchenna. Pozwala ona na wygodniejsze przygotowanie posiłków, bo zyskujemy dodatkowy blat roboczy, a dodatkowo pozwala mieć jeszcze więcej szafek do przechowywania niezliczonych talerzy, kubków i innego wyposażenia. Co więcej, jeśli do wyspy dostawimy modne drewniane hokery, czyli wysokie stołki, stanie się ona punktem rodzinnych śniadań w porannym pośpiechu i wieczornych spotkań towarzyskich. Goście będą mogli usiąść i spędzać czas z gospodarzami, nawet gdy ci będą zajęci przygotowaniem przekąsek czy kawy. W końcu i tak każda impreza kończy się w kuchni!


Półka na przyprawy i zielnik w każdym domu

Każdy, kto lubi gotować, wie jak szybko rozrasta się ilość przypraw stłoczonych w nagle zbyt małej dla nich szufladzie! Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dekoracyjna półka na przyprawy. Wygodny regał pełen małych, kolorowych słoiczków, czy magnetyczne pojemniki przyczepione do lodówki, wyglądają pięknie i dodają kuchni jeszcze więcej swojskiego i ciepłego uroku. Podobnie jest z zielnikiem, który jest bardzo łatwy do utrzymania, o ile tylko w kuchni jest okno. Większość ziół nie potrzebuje przesadnie dużo światła, więc zielnik sprawdzi się w każdym domu. Zamiast doniczek na parapecie, postaw na słoiki z ziemią i posadzonymi roślinami, przyczepione do ściany lub zawieszone na relingach w oknie.


Zielono i naturalnie – najmodniejszy kolor roku

Kolorem roku 2017 została zieleń. To świetna okazja, żeby niewielkim kosztem wprowadzić do swojej kuchni więcej życia i więcej modnych dodatków! W rodzinnej kuchni warto postawić na piękny komplet zastawy stołowej w kolorze soczystej zieleni lub z motywem liści. Z kolorowych talerzy chętnie będą jedli nie tylko goście, ale i dzieci! Zieleń do domu można wprowadzić też z pomocą akcesoriów – sprawdzi się np. zielony ociekacz do sztućców i suszarka na naczynia. Miska na owoce w kształcie złączonych liści to funkcjonalność i ozdoba w jednym, tak samo jak klipsy do zamykania torebek, które uchronią cię przed wietrzejącymi przyprawami (jeśli półka na przyprawy jeszcze nie pojawiła się w twoim domu) czy rozsypującymi się płatkami.

Nie zapomnij o ekologii!

Modny dom to nie tylko piękno i funkcjonalność, ale też dbałość o środowisko. Dlatego w domu warto postawić na edukację i… ustawić kosz do segregowania śmieci. Obecnie wybór jest już tak duży, że nietrudno będzie znaleźć pojemnik, który sprawdzi się w naszej kuchni. To stosunkowo niewielka rzecz, która nie kosztuje nas wysiłku, a może realnie wpłynąć na świat, w którym żyjemy. Jeśli twoje dzieci w szkole uczą się o recyklingu, pokaż im, że to od nas zależy, czy butelka zanieczyści środowisko, czy stanie się w przyszłości nowym elementem opakowania lub wyposażenia domu.