Niepowtarzalne tapety do salonu


Tapety do salonu czy pokoju dziecięcego to wciąż ciekawe rozwiązanie, stanowiące oryginalną dekorację wnętrza. Zaskakują różnorodnością wzorów i kolorów, dostosowując się do indywidualnych potrzeb właścicieli mieszkań. Dzięki swojej uniwersalności pasują zarówno do przestrzeni utrzymanych w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Poniżej znajdziecie kilka niepowtarzalnych tapet, będących ozdobą współczesnego salonu. Wszystkie propozycje zaczerpnęłam ze strony sklepu tapetuj.pl.


Tapeta imitująca kamień

Kamień nadaje wnętrzu szczególnego charakteru. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzy niezwykle harmonijną całość. Sprawa jest ułatwiona, gdy cegły stanowią element budulcowy ściany. Wystarczy je wówczas odpowiednio wyeksponować. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy trzeba układać płyty kamienne. Bez odpowiedniej wiedzy i staranności może być to dość problemowe. Ściana pokryta kamieniem musi być również odpowiednio pielęgnowana i czyszczona, tak aby nie stała się siedliskiem kurzu i innych zabrudzeń.

Dlatego też, tak wiele osób wybiera tapety imitujące kamień, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań. Z jej pomocą dużo łatwiej stworzyć wymarzoną aranżację bez specjalistycznej wiedzy a poza tym odświeżenie wnętrza jest wtedy mniej problemowe, gdyż nie ma konieczności zrywania kamiennych płyt. Chociażby wybierając tapety ze struktury betonu, stworzymy wnętrze w idealnym stylu loftowym. 

Tapeta Best of Wood'n Stone 9142-17

Tapeta Best of Wood'n Stone 7097-14, 7097-21, 7097-24

Tapeta Just like it! J714-08

Tapeta w odcieniach szarości

Szarość we wnętrzach może być zarówno samym dodatkiem, jak i stanowić tło dla innych kolorów. Niektórzy uważają, że ten kolor jest smutny i monotonny, jednak praktyka pokazuje, że wystarczy odpowiednia aranżacja, a otrzymamy jasne i przytulne wnętrze. Tapeta utrzymana w kolorze szarym jest doskonałą bazą dla wyposażenia o bardziej intensywnych barwach. Szarość jest tak uniwersalna, że sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jeśli zależy nam na niepowtarzalnym efekcie, warto łączyć różne odcienie szarości w pomieszczeniu i uzupełnić je jasnymi dodatkami.

Tapeta Plaisir 456523
Tapeta Innocence 33-272
Tapeta Stacy Garcia Paper Muse Collection ST6010

Tapeta w motywy roślinne

Wnętrzu można nadać niepowtarzalnego charakteru, wybierając również bardziej odważne tapety nawiązujące do natury. Tapety kwiatowe oraz roślinne są dekoracjami inspirowanymi przyrodą. Niektórzy twierdzą, że dzięki temu takie tapety będą wiecznie modne. W ofercie możemy znaleźć zarówno tapety bardzo wzorzyste, jak i minimalistyczne. Jeśli nie chcemy, aby wzór kwiatowy był bardzo dominujący, możemy wybrać tapetę o delikatniejszych wzorach i odcieniach lub po prostu położyć ją tylko na części ściany.

Tapeta Stacy Garcia Paper Muse Collection ST6023 oraz CL1029 

Springtime Tapeta

Tapeta Watercolors WT4532
Mam nadzieję, że znaleźliście jakąś inspirację, którą wykorzystacie w swoich wnętrzach. Napiszcie koniecznie, co spodobało się Wam najbardziej.