Witaminy jak kosmetyk


Witaminy są niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Wspomagają pracę całego organizmu, dbają o prawidłowy przebieg wszystkich procesów, jakie zachodzą w ciele. Są też niezbędne dla utrzymania zdrowej i pięknej skóry. Czy trzeba dostarczać je tylko w formie owoców i warzyw, by móc wyglądać młodo i promiennie? Niekoniecznie. Istnieją już bowiem kosmetyki marki MonoDerma, które zawierają czystą, skoncentrowaną postać witamin. Wystarczy rozprowadzić je po skórze, by uzyskać efekt rozjaśnionej cery, znikających zmarszczek, czy pozbawionej trądziku skóry

Wpływ witamin na skórę

Witaminy odgrywają bardzo dużą rolę, jeśli chodzi o wygląd naszej skóry. Wpływają na czas regeneracji komórek, na odnawianie kolagenu lub elastyny, na zmniejszenie stanów zapalnych wywołujących trądzik, zwiększenie ochrony przed szkodliwymi promieniami UV itd. Z tego też powodu nie powinno ich zabraknąć w organizmie. Jeśli trudno Ci dostarczyć je wraz z pożywieniem, skorzystaj z gotowych preparatów witaminowych marki MonoDerma, które stosuje się bezpośrednio na skórze. Dzięki temu, że witaminy są zamknięte w dobrze odizolowanych kapsułkach, nie utleniają się, ani nie zmieniają swych właściwości. Otwierając więc np. kapsułkę z czystą witaminą C, masz pewność, że zachowała ona 100 % swoich naturalnych właściwości.Witaminy na zmarszczki

Czy istnieje witaminowy koktajl, który pozwoli szybko uporać się ze zmarszczkami? Oczywiście, to zestawienie kwasu foliowego z  witaminą C oraz witaminą A. Witamina C wpływa na syntezę kolagenu, co powoduje zmniejszenie widoczności zmarszczek. Z kolei witamina A jest tą witaminą, która daje najlepsze efekty w kuracjach przeciwstarzeniowych. Szczególnie jego odmiana- retinol, obecny w kapsułkach MonoDerma A 15, wpływa na wygładzenie i  uelastycznienie cery. Niweluje drobne zmarszczki poprzez pobudzenie aktywności fibroblastów. Z kolei kwas foliowy MonoDerma M5 decyduje o jędrności skóry i pobudza procesy regeneracji komórek. Kwas foliowy działa przeciwstarzeniowo, gdyż aktywizuje fibroblasty do wytwarzania kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego.

Witaminy na trądzik

Witaminowa kuracja przeciwtrądzikowa powinna obejmować zewnętrzną aplikację witaminy A oraz C. Witamina A ma działanie złuszczające i wspomaga udrażnianie ujścia gruczołów łojowych. Dzięki temu nadmiar sebum nie gromadzi się na powierzchni skóry i nie zatyka porów- a to najczęściej przyczynia się do tworzenia trądzikowych krostek. Z kolei witamina C obecna w kosmetykach MonoDerma C10 skutecznie leczy stany zapalne, których cerze trądzikowej nie brakuje. Wpływa też dodatnio na regenerację komórek i odbudowę nowej, zdrowszej skóry. Z tego też powodu powinno się ją stosować po zabiegach złuszczających, po użyciu kremów z dodatkiem kwasów, czy specjalistycznych zabiegach u kosmetyczki.


Witaminy na przebarwienia

Komu przeszkadzają ciemniejsze plamy na twarzy, koniecznie powinien sięgnąć po witaminę C, gdyż działa rozjaśniająco. Witamina ta wpływa pozytywnie na regenerację komórek i odbudowę nowej, zdrowszej skóry. Z tego też powodu powinno się ją stosować po zabiegach złuszczających, po użyciu kremów z dodatkiem kwasów, czy po specjalistycznych zabiegach u kosmetyczki. Złuszczanie i  zabiegi kosmetyczne pozwalają w szybszy sposób pozbyć się przebarwień i uzyskać efekt jednolitej skóry. Z kolei skoncentrowana witamina E w stężeniu 5 %  znajdująca się w kapsułkach MonoDerma E5 redukuje rumień i ewentualne podrażnienia po zabiegu usuwania przebarwień.