Bosko Nieidealna Jowita Trzaska


Niektóre książki już od pierwszej strony wbijają Cię w fotel i niczym gruby marynarski sznur trzymają w napięciu tak mocno, że nie jest się w stanie się oderwać, aż do momentu, gdy skończy czytać ostatnią stronę. Tak było w przypadku książki "Bosko Nieidealna” Jowity Trzaski. Książki do szpiku prawdziwej i autentycznej, nie przekoloryzowanej, która momentami przyprawia o zawstydzenie i ośmielenie.
 
"Bosko Nieidealna" to książka zawierająca opis prawdziwych historii z życia samej autorki. Nie przedstawiają jednak one idealnego modelu życia, pokazują go takim, jakim ono jest w rzeczywistości. Często absurdalnym, rozczarowującym, a jednocześnie pięknym i zaskakującym. Opowiadania obejmują już czasy wczesnego dzieciństwa, kiedy to młody człowiek zaczyna kreować swoje postawy.

Bosko Nieidealna skłania do pewnych refleksji nad własnym życiem. Historie w niej zawarte pomagają dostrzec to, czego wcześniej może wielu z nas nie widziało. Czasami autorka pomaga mam dojść do pewnych wniosków, których może nigdy nie umielibyśmy wysnuć sami. Życie przecież jest piękne, a żyjąc świadomie, możemy być szczęśliwi. Wystarczy tylko chcieć. Ważna jest jednak akceptacja siebie. Pewna świadomość, że nikt nie ma idealnego życia, a każdego spotykają trudności czy porażki.

Coś, co bardzo zaskoczyło mnie w tej książce to sposób narracji, pewna otwartość, odwaga do pozazdroszczenia. Nie wiem, czy byłabym w stanie opublikować bardzo intymne historie ze swojego życia. Pewnie nie. Autorka to zrobiła, co wstrząsnęło mną. Niemalże jednego wieczoru przeczytałam książkę, kontem oka widząc spojrzenie zazdrosnego męża. Myślę jednak, że tak randka z książką była mi potrzebna, chociażby po to, by na końcu zaangażować się w tę lekturę. Ostatnia cześć książki „Bosko Nieidealna” to praktyczne rozważania, w postaci 6 kroków do kreowania lepszego jutra. Czytelnik musi odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zastanowić się nad własnym życiem, aby podjąć pracę w kierunku zmian na lepsze.

Bosko Nieidealna to nietypowa książka motywacyjna, rozwojowa. Idealna do osób, które chcą żyć bardziej świadomie i twórczo.