To musisz wiedzieć! Czy pielęgnacja rzęs jest ważna?


Natrafiając na kolejne reklamy produktów do rzęs, często zastanawiamy się, czy tak naprawdę ich pielęgnacja jest ważna. Odpowiedź jest jedna – oczywiście. I to niezależnie, czy mamy naturalne, czy też przedłużane rzęsy.


Każdego dnia tracimy rzęsy, ale nie powinniśmy się tym przejmować. Do momentu, w którym liczba utraconych dziennie włosków nie zaczyna zbliżać się do dziesięciu albo utrata rzęs nie jest widoczna. To wtedy zaczyna się problem. Najczęściej dopiero w takim momencie decydujemy się na sięgnięcie po skoncentrowane serum wzmacniające. Zupełnie niesłusznie!

W zdrowej cebulce piękna rzęsa

Pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna także wtedy, kiedy nie mamy żadnego większego problemu. Zamiast regenerować, warto po prostu stosować odżywki do rzęs profilaktycznie. Szukajmy bogatych w składniki odżywcze, dobrze skomponowanych i profesjonalnych produktów. Aplikowane codziennie skutecznie wzmacniają rzęsy i zapobiegają tym wszystkim problemom, które mogą dotykać rzęsy – łamliwość, nadmierne wypadanie, niski potencjał wzrostu.

Warto pamiętać o tym, że sposób pielęgnacji rzęs wpływa również na ich wygląd. Jeśli zaniedbamy tę kwestię i nie dostarczymy odpowiednich składników odżywczych, nie mamy co liczyć na długie, gęste i błyszczące rzęsy. Tylko z mocnej i zdrowej cebulki jest w stanie wyrosnąć długi, gruby i elastyczny włosek. To kolejny argument za tym, żeby regularnie dbać o rzęsy.

Dlaczego pielęgnacja rzęs jest ważna?

Wszystko to można zawęzić do kilku prostych argumentów potwierdzających, że pielęgnacja rzęs jest bardzo ważna. Zwłaszcza że tak naprawdę wystarczy minuta lub dwie dziennie, aby zaaplikować dobrą odżywkę do rzęs. Efekty pojawią się szybko, a rzęsy nigdy więcej nie będą niewyraźne i osłabione. Warto dbać o rzęsy codziennie, ponieważ:
a) wzmocnione cebulki to mniej problemów z wypadającymi rzęsami,
b) dobrze odżywione rzęsy wyglądają o wiele lepiej, są błyszczące i piękne,
c) zapewniamy rzęsom ochronę przed czynnikami szkodliwymi,
d) nasycenie składnikami odżywczymi sprawia, że rzęsy rosną dłuższe i grubsze.