Co zabrać na porodówkę? Wyprawka dla noworodka


Przygotowując torbę na porodówkę, znacznie łatwiej jest spakować swoje rzeczy do porodu niż zorganizować wyprawkę dla nienarodzonego jeszcze maluszka. Otrzymany ze szpitala wykaz niezbędnych rzeczy oczywiście ułatwia zadanie, ale nie rozwiązuje wszystkich wątpliwości. Co powinno się znaleźć w wyprawce do szpitala dla noworodka?


Ubranka i pieluszki

Przede wszystkim pieluchy jednorazowe i ubranka. Zawsze lepiej jest spakować ich za dużo niż za mało. Kilka par body, piżamki, kaftaniki, śpioszki, skarpetki, czapeczka. Nie zapomnij także o śpiworku i miękkim kocyku. Wybierając ubranka, zwróć uwagę na to, aby były nieco większe niż oferowany przez producentów uniwersalny rozmiar „newborn” lub 52 cm, ponieważ istnieje ryzyko, że maluszek nie zmieści się w nie. O wiele wygodniej będzie mu w nieco luźniejszych ubrankach – zawsze możesz przecież zawinąć rękawki. Jeśli chodzi o tkaninę, najlepiej sprawdzi się ponadczasowa bawełna. Zapakuj też zestaw odpowiedni na wyjście ze szpitala – dopasowany do pogody.

Przydatne podczas pobytu w szpitalu (a także później) będą również pieluchy tetrowe. Ilość ich zastosowań z pewnością Cię zaskoczy – sprawdzą się podczas karmienia, kąpieli, przewijania, a nawet do otulenia maluszka, zastępując kocyk.

Kosmetyki i artykuły higieniczne

Wybór kosmetyków, które będą bezpieczne dla skóry noworodka to nie lada wyzwanie. Produkty te muszą być hipoalergiczne, pozbawione parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, a najlepiej także posiadające możliwie najwięcej naturalnych składników. W tym przypadku warto zaufać sprawdzonym markom, które specjalizują się w produkcji kosmetyków przeznaczonych do stosowania od pierwszego dnia życia dziecka (np. Mustela). Do szpitala zapakuj płyn lub żel do kąpieli, a także krem do przewijania. Nie zapomnij również o ampułkach z solą fizjologiczną.

Kiedy spakować torbę do szpitala? Czego nie może w niej zabraknąć? Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat przygotowań do porodu, a także o tym, co powinna zabrać na porodówkę mama, koniecznie zajrzyj tutaj.