Jaki koc wybrać?


Nic tak nie poprawia humoru zimą, jak kubek ulubionej herbaty, dobra książka i koc. Z dwoma pierwszymi nie masz problemu, ale od jakiegoś czasu nie masz w domu koca? Czas to zmienić! Ten dodatek sprawdzi się nie tylko na chłodne zimowe wieczory, ale także jako okrycie kanapy lub fotelów. Warto więc dobrze zastanowić się nad jego zakupem.

Koce poliestrowe

Koce wykonane z włókien poliestrowych zyskują coraz szersze zastosowanie. Nie tylko dostępne są w wielu odcieniach, ale także rozmiarach. Można je dostać m.in. w sklepach internetowych, np. w Zasmakujradosci.pl. Dlaczego warto zainwestować w koc z syntetyków? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, syntetyki nie uczulają. Po drugie, nie wchłaniają wody, przez co koce można często prać, bo bardzo szybko schną. Są odporne na przebarwienia, więc można to też wywieszać na słońcu. Po trzecie, nie wymagają prasowania i nie gniotą się – idealnie sprawdzają się nie tylko do przykrycia podczas oglądania telewizji czy czytania, ale także np. do okrycia ulubionego fotela i sofy.Koce bawełniane

Bawełna to materiał, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród akcesoriów sypialnianych. Pościele i prześcieradła wykonane z bawełny uznawane są za przyjemne dla skóry, lekkie i komfortowe. Nie inaczej jest z bawełnianymi kocami. Podobnie jak w przypadku koców poliestrowych dostępne są w wielu różnych kształtach i barwach, dzięki czemu nie będzie problemu ze znalezieniem tego najbardziej odpowiadającego wykończeniu wnętrza i innym dekoracjom domowym. Dodatkowo koce z bawełny są miękkie oraz długo utrzymują ciepło i nie elektryzują się. Koce bawełniane zalecane są przede wszystkim dzieciom oraz alergikom – nie wymagają specjalnej pielęgnacji, przez co ich częste pranie nie jest czasochłonne.

Koce wełniane

Wśród bogatego asortymentu można znaleźć także koce wełniane. Dobrze prezentują się zwłaszcza w pomieszczeniach utrzymanych w klasycznym lub prowansalskim stylu. Jednak ich zaletą jest nie tylko wygląd zewnętrzny. Koce wełniane bez problemu przepuszczają powietrze, sprawdzają się zwłaszcza podczas poobiednich drzemek. Do zalet wełny można zaliczyć także odporność na zabrudzenia oraz właściwości higroskopijne, czyli zdolność do pochłaniania wilgoci. Tak samo, jak włókna poliestrowe, wełna nie gniecie się i nie zaciąga. Niestety, może się elektryzować i dość szybko kurzyć. Pojawienie się koca wełnianego w sypiali lub salonie może także przyciągnąć mole.