Ubezpieczenie szkolne

ubezpieczenie szkolne

Zimny prysznic czy gorąca kąpiel – co wybrać?


Urządzając dom lub mieszkanie niekiedy musimy stanąć przed ciężkim wyborem: prysznic czy wanna? Mając do dyspozycji obszerną łazienkę możemy pójść na idealny kompromis i postawić na zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie. Co jednak gdy przestrzeń zmusza nas do wyboru, a nie jesteśmy pewni co okaże się bardziej funkcjonalne i odpowiednie dla nas?


Własne preferencje

Na pierwszym kroku musisz zastanowić się, które rozwiązanie Ci bardziej odpowiada. Preferencje i potrzeby użytkownika są tutaj najważniejsze – nie ma sensu zmuszać się do zakupu wanny jeśli jesteś zagorzałym zwolennikiem szybkich pryszniców. Nie wyobrażasz sobie życia bez wieczornych kąpieli? A może masz małe dziecko, ze względu na które sensowniejszym pomysłem będzie wanna? W takiej sytuacji postaw na drugie rozwiązanie. Innym czynnikiem będzie oczywiście kwestia wymiarów naszej łazienki. W maleńkich mieszkaniach z mikro łazienkami oczywistym wyborem będzie prysznic, ale obecnie dostępne na rynku kształty wanien również pozwalają na dopasowanie to nietypowych i małych wnętrz.

Prysznic dla aktywnych

Kabiny prysznicowe to niekwestionowany faworyt jeśli porównamy je do ilości sprzedawanych wanien. Ma to z pewnością związek z trybem życia, pośpiechem i wiecznym brakiem czasu, który doskwiera większości z nas. Prysznice to rozwiązanie praktyczne i umożliwiające szybkie odświeżenie. Wielu uważa również, że natrysk zużywa mniej wody niż kąpiele choć jest to oczywiście zależne od tego jak wiele czasu spędzamy pod prysznicem i jak często bierzemy kąpiel. Natrysk jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych, ceniących sobie oszczędność czasu i zachodu. Prysznic świetnie sprawdza się na niewielkich przestrzeniach a modele z niskim brodzikiem lub w formie kabiny pozbawionej brodzika typy walk – in są też najlepszym wyborem dla starszych osób, które mają problemy z poruszaniem i użytkowanie wanny lub kabiny z wysokim brodzikiem sprawiałoby im trudność.

 

Relaks w wannie

Za wyborem wanny przemawiają długie, relaksujące kąpiele ale także względy praktyczne. W przypadku urządzania łazienki dla rodziny z małymi dziećmi wanna może okazać się wygodniejszym rozwiązaniem niż prysznic. Wanny w zabudowie ze sprytnie zaprojektowanymi szufladami i półeczkami pod nią oraz wokół balii sprawdzą się również jako przestrzeń do przechowywania. Innym plusem tego wyboru jest możliwość zażywania kąpieli leczniczych czy wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych np. z użyciem olejków eterycznych czy specjalnych soli, które nie byłyby możliwe pod prysznicem. Niektóre wolno stojące wanny potrafią też zachwycić swoim designem i elegancją

Dwa w jednym

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość pójścia na kompromis – połączenie wanny z natryskiem. Czasem wystarczy kabina z głębokim brodzikiem, ale czasem ciężko pogodzić się z brakiem wanny. Z kolei mając do dyspozycji tylko wannę czasem tęsknimy za energetyzującym prysznicem. Najprostszą metodą na taki dylemat jest zamontowanie zestawu natryskowego nad wanną i zawieszenie zasłony prysznicowej. Innym – wanna ze specjalnym parawanem wykonanym zwykle z hartowanego szkła. W ten sposób zależnie od humoru możemy zażyć gorącej kąpieli czy wykonać szybki prysznic.


Prześlij komentarz

4 Komentarze

  1. Ja nie mam wanny, więc jedynie prysznic mi zostaje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie mogę żyć bez prysznica, a mój mąż bez wanny ;) Tak więc u nas musi być jedno i drugie, czy po prostu dwa w jednym :)

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas był problem przy urządzaniu małej łazienki, ale postawiliśmy na wannę. To znaczy ja uległam mężowi w tej kwestii, bo ona woli kąpiele, a ja prysznice. Teraz trochę żałujemy, bo jednak częściej bierze się prysznic. Przy remoncie łazienki zrobimy dwa w jednym, ale z porządnym parawanem, nie zasłonkami albo jednym szklanym skrzydłem.

    OdpowiedzUsuń
  4. Magdalena Matla5 lutego 2018 00:05

    ja niedługo będę,urządzać swój dom! i mam o tyle dobrze że mam dwie łazienki!

    OdpowiedzUsuń