Kosmetyki na prezenty – kiedy mają sens?

 

Jeśli kolejny raz zastanawiasz się, co sprezentować komuś przy jakiejś okazji, zastanów się, czy kosmetyk nie byłby doskonałym rozwiązaniem. Dlaczego? Niektóre produkty pielęgnujące lub do makijażu są dość uniwersalne i możesz podarować je nawet komuś kogo zbyt dobrze nie znasz. Dla osób bliskich zaś, wybierzesz kosmetyk, o którym marzą.


Kiedy nie wiesz, co sprezentować

Kosmetyki sprawdzą się, gdy nie do końca wiesz, czym chciałabyś (a czasami wręcz musisz) obdarować daną osobę. Przede wszystkim doskonałym pomysłem będzie tu sięgnięcie po vouchery – w ten sposób nie skazujesz jej na niechciane produkty. Dzięki takiej karcie upominkowej czy bonie do wykorzystania w danym sklepie, wybierze sobie kosmetyki, które naprawdę chce. Jednak możesz także sięgać po preparaty, które są zawsze mile widziane w kosmetyczkach. Mydła, kremy do rąk, pomadki ochronne do ust, olejki do kąpieli czy balsamy do ciała sprawdzą się praktycznie dla każdego. Kiedy nie masz pomysłu, możesz również szukać inspiracji w internecie, np. Jaki prezent na mikołajki dla dziewczyny i chłopaka do 100 zł?Kiedy wiesz, że ktoś marzy o danym kosmetyku

Wiesz, że Twoja mama uwielbia wybrane perfumy Chanel albo Twój chłopak gustuje w luksusowych żelach pod prysznic? Do dzieła! Doskonałą formą prezentu na każdą okazję są kosmetyki, których obdarowywani będą używać na pewno. Nietrudno poznać gusty bliskich osób, ale czasami zdarzy się też, że dowiesz się przypadkiem, co w duszy gra niektórym osobom – kolegom z pracy, szefowej czy mało znanej cioci. Jeśli w jakiś sposób zdołasz odkryć ich kosmetyczne marzenia, łatwo będzie obdarować ich właśnie tym, czego chcą najbardziej!Kiedy wiesz, że komuś przyda się dany kosmetyk

Doskonałą okazją do sprezentowania kosmetyków, jest również sytuacja, gdy wiesz, że ktoś ich potrzebuje. Jeśli uważasz, że solenizant czy ktoś, kogo obdarowujesz na święta powinien wypróbować danego kremu, balsamu, perfum czy cieni do powiek, to taki kosmetyczny prezent będzie strzałem w dziesiątkę. Zdarza się również, że chciałabyś, aby ktoś Ci bliski miał wybrany produkt – z różnych powodów. Jeśli uważasz, że dana osoba będzie z niego korzystać i sprawi jej to radość – śmiało sięgnij po niego i ją nim obdaruj. Uważaj na sytuacje, gdy prezentujesz komuś dezodorant, mydło czy krem do stóp – może odebrać taki gest opacznie i pomyśleć, że powinien lepiej zadbać o higienę osobistą. 

Kiedy ktoś jest kosmetycznym fanatykiem

Zazwyczaj wiesz, jeśli koleżanka z biura czy siostra namiętnie kupują perfumy lub kosmetyki do makijażu. Wśród fanatyków kosmetycznych znajdują się również mężczyźni. Prezentami dla takich osób wręcz powinny być więc produkty, na tle których mają bzika. Może kolekcjonują zapachy? Lub po prostu kochają perfumy czy róże do policzków w rozmaitych odcieniach. Mężczyźni mogą być fanami luksusowych wód kolońskich czy balsamów po goleniu, a także rozmaitych dezodorantów i innych zapachów. Jeśli wiesz, że osoba, którą obdarowujesz kolekcjonuje kosmetyki lub je po prostu uwielbia, taki prezent będzie najlepszy!