2 kwestie, na które warto zwrócić uwagę, wybierając autko dla dziecka

jeździk autko dla dziecka

Zabawkowe samochody zawsze budziły spore emocje wśród dzieci. Udawanie, że pędzi się po torach wyścigowych, rusza się na pomoc płonącemu budynkowi, czy po prostu – jedzie się na zakupy do miasta, to jedna z najfajniejszych zabaw dla każdego małego wielbiciela motoryzacji. W jaki sposób jednak wybrać samochodzik, by był odpowiedni dla naszego dziecka?

Mimo że resoraki i inne zabawkowe samochody kupujemy dzieciom dość często, powinniśmy wiedzieć, jak to robić. Nie wszystkie modele będę odpowiednie dla naszego dziecka. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę, chcąc sprezentować maluchowi zabawkowe auto?

1. Wiek naszego dziecka

Jak powszechnie wiadomo – jednym z głównych kryteriów podziału zabawek jest wiek dziecka. Nie można kupić maluszkowi zbyt złożonych zabawek, ani na odwrót – starszakowi zabawek mało zaawansowanych. Kwestie wiekowe nie zamykają się jednak tylko na kompetencjach naszej pociechy, ale dotyczą również jej bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o samochodziki dla najmniejszych, warto skupiać się głównie na autkach dużych i najlepiej jednoczęściowych, od których nie można odczepiać drobnych elementów. Dzięki temu dziecko nie połknie żadnej z części. Dobrą firmą, którą warto tu polecić, jest Wader – produkuje on wiele zabawek przeznaczonych dla najmłodszych z zachowaniem zasad użyteczności i bezpieczeństwa dla dzieci, które nie skończyły jeszcze dolnych pułapów wiekowych.

Jeżeli natomiast chodzi o dzieci większe – mamy tu dużą dowolność. Chłopca zadowolą zarówno małe metalowe lub plastikowe resoraki z serii Hot Wheels, jak i zdalnie sterowane auta, czy modele kolekcjonerskie lub starannie wyprodukowane i zawierające szczegółowe elementy samochody Siku.2. Zainteresowania malucha

Nie bez powodu powstaje coraz więcej różnorodnych samochodzików, które różnią się między sobą nie tylko przeznaczeniem i wyglądem, ale również motywem przewodnim. Warto dopasowywać autka do zainteresowań naszych dzieci. Chłopiec, który marzy o tym, by w przyszłości zostać strażakiem, na pewno bardzo się ucieszy z rozbudowanego wozu strażackiego, który będzie zaopatrzony w efekty dźwiękowe oraz świetlne. Z kolei fanowi filmu animowanego Auta z pewnością przypadnie do gustu zabawkowy bohater, który oprócz tego, że pochodzi z ulubionej serii brzdąca, to dodatkowo posiada różne funkcje i zdolności specjalne.

Więcej zabawkowych samochodów do kupienia można znaleźć na https://heyandplay.pl/category/zabawki-samochody