Kapitan Nauka Liczby Piszę i zmazujęNauka i zabawa w jednym to coś, co najbardziej kochają rodzice i dzieci. Zabawki edukacyjne pozwalają na skuteczne zabicie nudy i rozwijają określone umiejętności. Ciekawą propozycją jest pakiet od Kapitana Nauki Liczby. Piszę i zmazuję, który rozwija nie tylko umiejętności liczenia, ale również wspiera rozwój grafomotoryczny, przygotowując do nauki w szkole. A jak sprawdził się u nas? Czy oprócz walorów edukacyjnych gwarantuje również wciągającą zabawę?

Pakiet Liczby. Piszę i zmazuję — dedykowany jest dzieciom powyżej 4 roku życia. Zawiera ponad 70 bardzo ciekawie zilustrowanych zabaw. W zestawie jest również książeczka oraz flamaster suchościeralny. W książeczce znajdują się proste łamigłówki. Dzięki zabawom dziecko uczy się rozpoznawania cyfr, liczenia w zakresie 10. Dodatkowo ćwiczona jest koncentracja, logiczne myślenie. Pakiet od Kapitan Nauka to kolorowanki, labirynty oraz szyfry. Zadania doskonalą spostrzegawczość, precyzję oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Karty edukacyjne są dwustronne. Można je zmywać po użyciu flamastra przy pomocy wilgotnej ściereczki. Dziecko uczy się liczyć w zakresie od 1 do 25. Strzałki oraz kropeczki podpowiadają, jak właściwie napisać daną cyfrę. Dodatkowo na kartach można znaleźć szlaczki czy proste zadania, które rozwijają pisania. Cały zestaw jest niezwykle barwnie ilustrowany i bardzo starannie wykonany. Wszystkie zadania odnoszą się bezpośrednio do świata codziennego, które tak dobrze zna dziecko.
Synek dopiero rozpoczyna swoją przygodę z pisaniem, a że bardzo lubi rysować mam nadzieję, że szybko wykształci umiejętności pisania. Dla nas ten zestaw od Kapitan Nauka jest idealny, aby przygotować się do nauki w szkole.W przyszłość myślę o zakupie kolejnego pakietu tym razem zestawu do nauki pisania liter.