5 powodów dla których warto wyprawić baby showerJednym z bardzo ciekawych zwyczajów, który przybył do Polski z zagranicy jest baby shower, czyli przyjęcie na część przyszłej mamy i jej jeszcze nienarodzonego dziecka. Organizowane jest w ostatnich tygodniach ciąży przez najbliższe ciężarnej osoby – przyjaciółki, koleżanki czy siostry. W Polsce nie jest aż tak popularne, ale widzę, że powoli zaczyna również i u nas nabierać znaczenia. Czy warto więc wyprawić baby shower? A może zdecydować się na odwiedziny po porodzie?

Większa przyjemność z przyjęcia


W Polsce w dalszym ciągu najbardziej popularne są odwiedki, czyli odwiedziny tuż po porodzie. Niestety wówczas młoda mama nie ma chęci ani siły na przyjmowanie gości. Potrzebuje spokoju, aby odnaleźć się w nowej sytuacji, zwłaszcza kiedy zostaje mamą po raz pierwszy. Bardzo często też po porodzie jak ciężko spotkać się w większym gronie i porozmawiać spokojnie przez kilka godzin bez martwienia się, czy dziecko nie płacze, je czy śpi.

Wymiar emocjonalny

Wspólne świętowanie podczas baby shower to także doskonała okazja, by dzielić radość ze zbliżających się narodzin dziecka. Myśl o porodzie w ostatnich tygodniach ciąży bywa strasznie stresująca, więc takie spotkanie jest szczególnie wskazane. Zabawa, rozmowa w gronie najbliższych koleżanek pomagają odgonić negatywne myśli i uświadomić sobie fakt, że poród jest czymś naturalnym.


Element niespodzianki

Większość z nas lubi niespodzianki. Przyjęcie baby shower zazwyczaj jest organizowane bez udziału ciężarnej. Takie spotkanie jest świetną pamiątką, do której będzie się wracać w trudnych chwilach. Zresztą moim zdaniem, nieważne jak ekscytujące i ciekawe mamy życie, są chwile, które zasługują na szczególną pamięć i celebrację. A stan błogosławiony jest jednym z tak ważnych momentów dla każdej kobiety.

Możliwość uzupełnienia wyprawki

Baby shower pozwala na uzupełnienie wyprawki o te akcesoria czy produkty, które będą potrzebne dla maluszka. Pozwala to w jakiś częściowy sposób odciążyć budżet młodej mamy. Poza tym przyszła mama ma więcej sił do wyszukiwania potrzebnych rzeczy czy zrobienia przykładowej listy. Po porodzie zazwyczaj wszystko jest już kupione dla dziecka i na odczepnego mamy proszą o „pampersy”, bo nie chcą otrzymać czegoś, co jest już zbędne.

Wymiana cennych doświadczeń

Spotkanie w kobiecym gronie daje możliwość wymienienia się doświadczeniami związanymi zarówno z porodem, jak i samą pielęgnacją dziecka. To jest szczególnie ważne w przypadku pierwszej ciąży, gdy wszystko jest tak naprawdę wielką tajemnicą.

Oczywiście to, czy zorganizujemy baby shower, czy nie zależy od nas. Warto jednak się wziąć pod uwagę taką możliwość, korzyści są bezcenne.Jeśli nie wiesz, jak zorganizować przyjęcie sprawdź koniecznie poradnik - Baby shower – jak zorganizować imprezę dla przyszłej mamy?