Oświetlenie przy łóżku – nie tylko zwykłe lampki nocne!


Poszukujesz odpowiedniego oświetlenia przy swoim łóżku w sypialni? W takim przypadku możesz zdecydować się na lampki nocne, ale nie jest to jedyna propozycja. Do wyboru mamy też wiele innych lamp. Na co warto się zdecydować?

Samo oświetlenie ogólne w sypialni to za mało. Gdy chcemy poczytać książkę przed snem, będziemy musieli wtedy wychodzić z łóżka, aby zgasić światło. To również problem wtedy, gdy chcemy wstać w nocy – możemy przewrócić się w drodze do włącznika lampy. Zatem warto pomyśleć o wybraniu odpowiednich lampek do swojej sypialni. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

1. Klasyczna lampka nocna

Mała lampka z włącznikiem na podstawie albo na kablu, najczęściej ze szklanym albo z tkaninowym kloszem – to klasyka w sypialni. Do wyboru mamy wiele różnych lampek nocnych w stylu tradycyjnym oraz bardziej nowoczesnym.

Takie oświetlenie najlepiej umieścić po obu stronach łóżka, chyba że śpimy w nim tylko my. Montaż jest szybki i prosty – kładziemy lampkę na szafce i podłączamy ją do kontaktu.

2. Kinkiety w sypialni

Druga propozycja do kinkiety, czyli lampy montowane na ścianach. W tym przypadku musimy mieć już przygotowaną odpowiednią instalację, która pozwoli nam na montaż kinkietów.

Gdy jej nie mamy, możemy wykonać ją wraz ze zmianą wykończenia ściany albo możemy zamontować duży zagłówek z drewna albo innego materiału, w którym zamocujemy lampy ścienne bez niszczenia ściany.


3. Lampy wiszące

Ciekawą propozycją są również lampy wiszące, tylko że w tym przypadku nie umieszczamy ich na środku pokoju, ale zwieszamy w miejscu lampek nocnych.

Można w tym celu wykorzystać także źródło światła na środku pokoju – montujemy wtedy dwa osobne kable albo jeden kabel, gdy chcemy mieć jedną lampę, a kabel podwieszamy w miejscu, w którym ma zwisać przy łóżku. Takie rozwiązanie świetnie prezentuje się we wnętrzach loft czy w stylu skandynawskim.

4. Lampa podłogowa

Jeśli jednak nie chcemy niczego montować, ale również nie chcemy stosować zwykłej lampki nocnej na stolik, wtedy alternatywą będzie lampa podłogowa. Postawiona przy łóżku będzie wyglądał efektownie i również będzie zapewniała potrzebne światło.

Możemy zdecydować się na lampy z regulowanym kloszem – możemy skierować go w dół, aby uzyskać skoncentrowany snop światła, albo skierować na ścianę, aby wtedy oświetlić także pomieszczenie.


5. Lampka dekoracyjna

Nie chcesz kupować tradycyjnej lampki nocnej, ale potrzebujesz czegoś na stolik? W takim przypadku poszukaj lampek dekoracyjnych, na przykład w kształcie gwiazdki, księżyca.

Ciekawe propozycje oświetlenia do sypialni znajdziecie m.in na http://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/27-lampy-do-sypialni