Jak nakładać podkład by utrzymywał się na długo?


Twój podkład znika z twarzy już po zaledwie kilku godzinach? Poznaj sposoby, które przyczynią się do przedłużenia jego trwałości.


Zakup podkładu, który będzie w pełni dopasowany zarówno do potrzeb, jak i do koloru naszej skóry stanowi zaledwie pierwszy krok do idealnego makijażu. Tym, na co należy zwrócić uwagę w drugiej kolejności, jest sposób jego aplikacji. Jak wobec tego nakładać fluid, aby pozostał on na twarzy przez cały dzień? 

Podkład ma znaczenie

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego twój podkład już po kilku godzinach znika z twarzy odsłaniając tym samym niedoskonałości czy też przebarwienia cery, to w pierwszej kolejności weź pod lupę formułę kosmetyku. Niestety, jak się często okazuje to nie sposób aplikacji, ale właśnie jakość fluidu wywiera znaczący wpływ na jego trwałość. Jeśli więc na opakowaniu produktu nie znajdziesz informacji o ilości godzin, przez jaką takowy powinien pozostać na twojej twarzy, to poważnie rozważ jego wymianę na np. Double Wear Stay-In-Place podkład kryjący SPF10 2C1 nr 77 Pure Beige, Lasting Performance podkład matujący o przedłużonej trwałości czy też Perfect Stay 24H Foundation + Perfect Skin Primer SPF20 podkład do twarzy i baza.


Sposób aplikacji

Jeśli jesteś pewna, iż wina za szybkie ścieranie podkładu nie leży po stronie kosmetyku, to zwróć uwagę na sposób jego nakładania. Aplikacji kosmetyku możesz dokonać na trzy sposoby, niemniej jednak tylko dwa z nich przyczynią się do przedłużenia trwałości fluidu. Mowa o nakładaniu palcami, pędzlem bądź też gąbeczką. Sposób pierwszy – choć poprawny – przyczynia się do nadmiernego roztarcia podkładu.

Aby ograniczyć opisany efekt, warto sięgnąć po dobrej jakości pędzel np. Brush Pro Stippling Makeup Revolution czy też Foundation Perfect Face Brush Isadora. Równie godne polecania są gąbeczki, gdyż w tym przypadku ma miejsce wklepanie produktu, co z kolei przekłada się na przedłużenie jego trwałości. Jaką gąbeczkę wybrać? Na przykład Makeup Beauty Blender Ibra lub Pro Blend Sponge Makeup Revolution.


Pora na puder

Puder zapobiega świeceniu skóry i maskuje niedoskonałości cery. Niemniej jednak kosmetyk ten posiada jeszcze jedno zastosowanie, a mianowicie przyczynia się do przedłużenia trwałości podkładu. Co więcej; obecnie na rynku dostępne są pudry o specjalnej formule, która również przedłuża życie fluidu. Wśród tego rodzaju produktów warto wymienić między innymi Stay Matte Long Lasting Pressed Powder Rimmel, Superpowder Double Face Powder Matte Clinique czy też Translucent Loose Powder Shiseido.