Kostka myjąca Allerco – analiza składu


Pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej nie zawsze jest łatwa. Sięgając dermokosmetyki szukamy tych o dużej skuteczności. Nie bezznaczenia jest skład produktu. Warto jeszcze przed zakupem zapoznać się z etykietą i rozszyfrować obcojęzyczne brzmiące nazwy, aby wybrać w pełni świadomie. Dzisiaj przeanalizuję skład kostki myjącej od Allerco. Postaram się udzielić Wam odpowiedzi na pytanie, czy ten produkt wart jest uwagi atopików?

Opis:

Kostka myjąca allerco® służy do mycia skóry suchej, wrażliwej, atopowej oraz skłonnej do podrażnień i alergii. Kostka zawiera molekuły Regen7, która jest fizjologiczną substancją czynną pochodzenia witaminowego, pozytywnie wpływającą na stan oraz wygląd skóry. Molekuły Regen7 chroni skórę przed powstawaniem podrażnień. Kostka doskonale się pieni, łagodnie oczyszcza i właściwie pielęgnuje skórę. Witamina E oraz gliceryna zwiększa zdolność do utrzymania prawidłowej wilgotności skóry.

 
Skład według INCI
Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua, Glycerin, Palm Acid, Lactic Acid, Methyl Niacinamide Chloride, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Palm Kernel Acid, Propylene Glycol, Tetrasodium Etidronate, Tetrasodium Edta, CI 75300.
Sodium Palmate – sole kwasów tłuszczowych na bazie oleju palmowego
Sodium Palm Kernelate – sole kwasów tłuszczowych na bazie oleju palmowego
Aqua - woda
Glycerin – nawilża, pozwala na przenikanie innych substancji w głąb skóry
Palm Acid – kwas tłuszczowy z oleju z ziarn palmowych, emolient tłusty
Lactic Acid – kwas mlekowy, działanie nawilżające
Methyl Niacinamide Chloride - sól
Sodium Chloride – sól kuchenna
Tocopheryl Acetate - zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwaienie skóry
Palm Kernel Acid – olej palmowy z nasion, emollient tłusty
Propylene Glycol – nawilża skórę, zapobiega wysychaniu kosmetyku
Tetrasodium Etidronate – zwiększa trwałość kosmetyku
Tetrasodium Edta - zwiększa trwałość kosmetyku
CI 75300 – kurkumina, barwnik

Podsumowanie: Kostka myjąca z linii allerco® jest produktem o niskim potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych. Kostka nawilża oraz wygładza naskórek. Nie wysusza skóry. W czasie jej stosowania nie stwierdziłam, żeby powodowała podrażnienia. Produkt kupimy w cenie 8 – 10 zł za 100 g. Nie jest to kwota mała, ale kostka może być stosowana już od pierwszych dni życia. Stanowi doskonałą alternatywę dla emulsji czy płynów do kąpieli.