Osłony okienne – jakie stosować gdy mamy małe dzieci?


Posiadanie w domu małego dziecka to konieczność zwracania uwagi na najdrobniejsze szczegóły – często i takie, do których normalnie nie przywiązywalibyśmy większej wagi. Jeśli jednak chcemy zapobiec przeróżnym, groźnym i mniej groźnym wypadkom, musimy zadbać o bezpieczeństwo swojej pociechy. Wszyscy wiedzą, jak należy osłaniać gniazdka elektryczne, albo schody, ale już mniej ludzi zdaje sobie sprawę, że dla dziecka zagrożeniem mogą być nawet niewłaściwe osłony okienne – z drobnymi elementami, które dzieci mogłyby połknąć. Istotne jest, żeby albo wybrać rodzaje osłon, które będą pozbawione takich drobnych, groźnych elementów, albo też zamontować je w taki sposób, żeby dzieci nie były w stanie do nich w żaden sposób dotrzeć – brak kontaktu to też brak zagrożenia. Jakie osłony okienne będą najlepsze?

Rodzaje osłon okiennych

Mówiąc o osłonach okiennych, mówimy rzecz jasna o roletach, żaluzjach czy okiennicach. Są to popularne osłony, chroniące nie tylko przed wzrokiem ciekawskich, lecz również i przed promieniami słońca, wpadającymi często do pomieszczeń w nadmiarze. Posiadanie takiego zabezpieczenia jest tym ważniejsze, gdy w domu jest dziecko i nie chcemy, żeby raziło je słońce, albo gdy chcemy żeby spokojnie zasnęło (i by rodzice też mogli sobie pospać), a wpadające do środka promienie mogłyby to uniemożliwić. Wybór rodzaju osłon okiennych jest jednak kwestią indywidualną – dostosowuje się je do charakteru wnętrza oraz do konkretnych potrzeb. Kiedy jednak w domu jest dziecko, potrzeby nieco się zmieniają!

Rolety wewnętrzne na wymiar - sklep OlmarkRolety samozwijające - coraz modniejsze i bezpieczne

Dla dzieci niebezpieczne mogą być wszelkiego rodzaju łańcuszki, które służą do zwijania i rozwijania rolet. Często wydają się solidne, ale wszyscy doskonale wiemy, że mogą się rwać – gdy więc dziecko szarpnie, możliwe, że urwie jakąś część. Wygodnym rozwiązaniem do pomieszczeń w domu, w którym jest dziecko są więc rolety samozwijające. To ciekawe produkty z mechanizmem sprężynowym, które nie potrzebują sznurków. Producenci tak wszystko rozplanowali, że niektóre produkty posiadają nawet specjalny mechanizm, umożliwiający ustawienie punktu, do którego po zwolnieniu rolety będą się zwijać. To towar bezpieczny dla dzieci i wygodny w użytkowaniu! 

Żaluzje aluminiowe na wymiar - czy wciąż praktyczne?

W pokojach, w których jest dziecko, warto mieć także i produkty, które umożliwiają wybranie ilości światła, wpadającej do środka. Chodzi o to, żeby niekoniecznie tylko zasłaniać i odsłaniać, ale i regulować ilość światła w pomieszczeniu. Warto użyć takich żaluzji w pokoju, w którym śpi czy bawi się dziecko, żeby było w nim jasno, ale nie nazbyt jasno. Listki odbijają promienie i zapobiegają też nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Linki są przy nich tak krótkie, że dziecko na pewno nie sięgnie po nie. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się w sklepie firmy Olmark.