Nowoczesne sprzęty ułatwiające sprzątanie


W powszechnej opinii do sprzątania wystarczy zwykła ścierka. Profesjonalna ekipa sprzątająca musi mieć jednak znacznie więcej sprzętów, by móc efektywnie i szybko czyścić wszystkie rodzaje powierzchni. Właściciele domów coraz częściej kupują takie maszyny na własny użytek.

Obecnie branża sprzątająca to nie tylko pojedyncze osoby oferujące swoje usługi w domach. Istnieją firmy specjalizujące się w sprzątaniu po remontach i imprezach, porządkowaniu miejsc publicznych, myciu elewacji czy konserwacji terenów zielonych. Posiadanie odpowiedniego sprzętu to pierwszy krok do tego, by zapewnić sobie zlecenia. Kupno takiego sprzętu może też dać spore oszczędności w dużym gospodarstwie.

 

Wózek sprzątający


W domu lub budynku wielorodzinnym może bardzo ułatwić życie. Sprawdza się też, jeśli masz kilka pokoi czy mieszkań na wynajem i podczas sprzątania chcesz się między nimi swobodnie poruszać. Na wózku znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne podczas sprzątania wnętrz: wiadra, worek na śmieci, koszyk na środki czystości i miejsce na mopa. Wystarczy tylko dokupić detergenty i z samym wózkiem można już zacząć efektywne sprzątanie profesjonalne lub domowe.

Myjki ciśnieniowe


Umycie basenu, elewacji czy chodnika kiedyś wymagało wielu godzin szorowania. Teraz to bardzo proste dzięki myjkom ciśnieniowym, które wypłukują i usuwają brud w kilka chwil za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem. W domach z dużym ogrodem, basenem czy podwórkiem to właściwie niezbędny sprzęt, jeśli chcesz utrzymać w czystości ścieżki czy elewacje. Profesjonalne myjki ciśnieniowe mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych, jednak te przydadzą się raczej w bardzo dużych gospodarstwach i do zastosowań w firmach sprzątających. W domu sprawdzą się tańsze, mniejsze modele. Zobacz, jakie sprawdzone myjki ciśnieniowe możesz kupić w sklepach. Przy wyborze warto zwracać uwagę przede wszystkim na ciśnienie w barach. 30 – 80 barów będzie idealne do zastosowań przydomowych, a od 80 w górę to już raczej myjki ciśnieniowe dla profesjonalistów.
  

Szorowarki


O ile zdarza się widok myjek ciśnieniowych w domu jednorodzinnym, to szorowarki są sprzętem już raczej dla profesjonalistów i do większych przedsiębiorstw. To rodzaj szybko obracającej się szczotki, która przesuwa się po podłodze i usuwa zabrudzenia, szorując z udziałem detergentu. Ceny takiego sprzętu zaczynają się od kilku tysięcy złotych i dochodzą nawet do kilkudziesięciu za większe modele pojazdów szorujących. To alternatywa dla myjek ciśnieniowych przeznaczona do wnętrz.

Odkurzacz na mokro i na sucho


Od zwykłego odkurzacza różni się tym, że można go używać również na zewnątrz. Będzie świetny do mieszkań z tarasem czy ogrodem, bo może wciągnąć nawet liście. Sprawdzi się na klatkach schodowych i w korytarzach. W przeciwieństwie do podstawowych odkurzaczy nie zepsuje się, jeśli zastosujemy go na mokrej powierzchni. Nie jest to przy tym drogi sprzęt, bo porządny model można kupić już za kilkaset złotych.