W jaki sposób przygotować się do przeszczepu włosów?


Przeszczep włosów dla wielu osób jest jedynym sposobem na odzyskanie dawnego wyglądu i pewności siebie. Mimo to, zabieg ten często kojarzy się z bardzo skomplikowanymi procedurami, długą rekonwalescencją i wieloetapowym, pełnym wyrzeczeń przygotowaniem. Rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej, dlatego warto rozwiać wszelkie mity na temat przygotowań do tego typu przeszczepu. Co konkretnie poprzedza przeszczep włosów?


Konsultacja

Bez względu na to, jakiemu zabiegowi czy terapii chcemy się poddać, krokiem poprzedzającym przygotowanie do przeszczepu włosów jest rzetelna konsultacja trychologiczna z dobrym specjalistą. Trycholog oceni skalę i źródło problemu łysienia, przedstawi możliwe rozwiązania i skieruje nas na konkretne badania, które potwierdzą naszą predyspozycję do przeszczepu. Często okazuje się, poza lub zamiast przeszczepu, powinniśmy wybrać jedną z dostępnych terapii, takich jak mezoterapia peptydowa DR. CYJ czy karboksyterapia, które poprawią kondycję cebulek włosowych i zwiększą efekty przeszczepu.

Badania

Wspomniane badania laboratoryjne, do których zalicza się morfologia krwi, sprawdzenie poziomu cukru, badanie moczu, HCV i HBS (i wszystkie inne, które zaleci lekarz) mają za zadanie wykazać ewentualne przeciwwskazania. Tymi są przede wszystkim: nadciśnienie, cukrzyca, HIV czy wirusowe zapalenie wątroby. Jeżeli wyniki badań nie wykażą przeciwwskazań, możemy rozpocząć przygotowania do właściwego przeszczepu. Najczęściej dotyczą one nie spożywania alkoholu i określonych leków (np. aspiryny) w danym czasie przed zabiegiem - należy stosować się do wszystkiego co zaleci lekarz. W dniu przeszczepu dobrze jest umyć głowę jednak nie należy używać żadnych balsamów, odżywek i tym podobnych.

Zabieg

Najlepszą i najpopularniejszą obecnie metodą przeszczepu jest ta z wykorzystaniem technologii SAFER (NeoGraft). Zapewnia ona minimalizację ryzyka uszkodzenia mieszków włosowych oraz nie powoduje praktycznie żadnych śladów po zabiegu. Przeszczep jest w pełni bezpieczny (brak ryzyka odrzutu), a okres rekonwalescencji po nim jest bardzo krótki, dzięki czemu pacjent może szybko wrócić do swojego codziennego życia. Przeszczep przebiega w kilku krokach. Zaczyna się od przygotowania obszaru dawczego i znieczulenia. Następnie, pobiera się mieszki włosowe za pomocą specjalnej głowicy o bardzo małej stancy (aby nie pozostawiać blizn). Po tym przygotowuje się obszar dawczy, tak aby odtworzyć indywidualną linię włosów za pomocą niewielkich nacięć precyzyjnym skalpelem. Na końcu mieszki są wszczepiane pneumatyczną głowicą — warto wiedzieć, że cały przeszczep jest bezbolesny. Potem wystarczą 2-3 dni, aby móc wrócić do obowiązków i normalnego rytmu życia.

Przeszczep włosów metodą SAFER jest prosty, bezpieczny, bezbolesny i skuteczny, a przygotowanie do niego nie jest w żaden sposób skomplikowane i nie utrudnia codziennego funkcjonowania. Dlatego nie należy się martwić niczym na zapas - najlepiej zapisać się na konsultacje z trychologiem i zacząć działać.
 
#materiałsponsorowany