Czy wyprawka dla niemowlaka zawsze składa się z tych samych elementów?


Gdy zastanowić się nad sytuacjami, które najbardziej zmieniają życie, to na pierwszym miejscu na liście u wielu osób znajdą się narodziny dziecka. Faktycznie, to nie tylko ogromna zmiana, lecz także wejście w zupełnie nową rolę, której musimy się dopiero nauczyć. Na pewno nie wszystkie rzeczy można w takim wypadku przewidzieć, lecz na niektóre można się przygotować. Tak jest choćby z zakupem potrzebnej wyprawki dla niemowlaka. Czy zawsze wygląda ona tak samo? O czym należy wiedzieć?

Na co uważać kompletując wyprawkę?

Dziecko to sporo wydatków, szczególnie jeśli chodzi o pierwszego potomka. Wtedy bowiem nie mamy w domu rzeczy, które można ponownie wykorzystać. Oczywiście niektóre można pożyczyć od rodziny, czy znajomych, jednak nie zawsze istnieje taka możliwość. Mając tak wiele spraw na głowie, czasem zdarza nam się podejmować nie do końca przemyślane decyzje. W przypadku wyprawki można się za bardzo sugerować uniwersalną listą podawaną sobie przez rodziców, a zapomnieć choćby o tym, jaka jest pogoda za oknem i co w związku z tym będzie konieczne, albo też zbędne.

Ubranka i kosmetyki zależne od pory roku

Zimą i jesienią potrzebny jest kombinezon, którego grubość powinna być uzależniona od warunków atmosferycznych. Przyda się też ciepła czapeczka i rękawiczki, a do tego kosmetyk na mróz. Latem z kolei niezbędna okaże się ochrona z filtrem, jak również adekwatna do temperatury czapka. Natomiast nawet jeśli jest upał, to dobrze, by uszy niemowlaka były zakryte i chronione przed wiatrem. Zwrócić należy uwagę na materiały, z których wykonane są ubranka. Zimą muszą być cieplejsze, a w lecie bardziej przewiewne. Także kocyk, którym przykryjemy pociechę, nie może być ani za cienki, ani za gruby, tylko dostosowany do aury na dworze.
Co z wózkiem?

Nie da się ukryć, że w zimowe miesiące możemy się częściej spodziewać gorszych warunków za oknem i pluchy. Ciemne obicie wózka sprawi, że zabrudzenia nie będą widoczne. Natomiast bardziej masywne koła pozwolą przedostać się swobodnie przed zalegający śnieg i błoto. Z kolei latem wskazany jest jaśniejszy materiał, ponieważ nie nagrzeje się tak szybko od słońca, a do tego nie wypłowieje. Dobrze też upewnić się, czy wewnątrz, w okolicach główki znajduje się okienko wentylacyjne, które w upały da dziecku większy komfort. Przydać może się także parasolka do wózka oraz moskitiera.

Powyższa lista obejmuje jedynie rzeczy, które są zależne od zmieniającej się pory roku. Natomiast nie powinno się oczywiście zapomnieć o produktach podstawowych, których jest znacznie więcej. Na koniec jeszcze ważna rada, a mianowicie nie warto kupować na zapas. Za duże ubranka mogą być akurat dobre na pociechę wtedy, kiedy pogoda nie będzie już adekwatna na ich noszenie. Lepiej powstrzymać się od kompulsywnych internetowych zakupów. Niektórym pomóc może stacjonarny sklep dla dzieci. Skorzystanie z porady sprzedawcy, obejrzenie produktów na miejscu i wybranie tych, które wydają się najbardziej odpowiednie, będzie dobrym pomysłem. Osoby mieszkające w Zabrzu i okolicach mają blisko VIKI Wszystko Dla Dziecka, w którym znaleźć można potrzebne artykuły.