3 gadżety, które przydają się rodzicom dwulatkaDwuletnie dziecko jest pełne energii i ciekawe świata. To właśnie w tym wieku maluch poznaje wiele nowych czynności, przechodzi bunt i każdego dnia uczy się nowych słów. Rodzice mają niełatwe zadanie, by poradzić sobie z wychowaniem dziecka, które ciągle jest w ruchu i chce robić wszystko to, co dorośli. Jakie gadżety przydają się rodzicom dzieci w wieku dwóch lat? Oto 3 niezastąpione akcesoria.


1. Niania elektroniczna

Niania elektroniczna jest niezastąpiona, zwłaszcza gdy rodzice i dziecko mieszkają w dużym domu. Maluszek może bezpiecznie spać w sypialni na piętrze, podczas gdy rodzic wypoczywa w salonie na parterze - wystarczy, że włączy się elektroniczną nianie, a urządzenie zarejestruje głos bądź głos i obraz z pokoju dziecięcego. W ten sposób rodzic stale kontroluje co dzieje się z dzieckiem i może zapobiec wielu niebezpiecznym sytuacjom.

Elektroniczna niania w przypadku dwulatków pełni jeszcze jedną ważną funkcję. Gdy maluch bawi się samodzielnie na przydomowym tarasie lub w innym pomieszczeniu niż przebywa rodzic, opiekun sprawdza, czym zajmuje się jego pociecha. Niania gwarantuje, że rodzic natychmiast zauważy, gdy dziecko stanie się krzywda i szybko zareaguje.

2. Elektroniczny termometr

Dwulatki często chorują - zwłaszcza, gdy uczęszczają do żłobka. Jeżeli chorobie towarzyszy gorączka, rodzice powinni kontrolować jej wysokość. Maluch może stawiać opór w czasie mierzenia temperatury ciała, dlatego elektroniczny termometr ułatwia rodzicom dbanie o chore dziecko. Wystarczy, że opiekun przystawi termometr do główki dziecka na parę sekund, a urządzenie zmierzy temperaturę ciała. Nawet jeśli dziecko będzie płaczliwe i rozdrażnione, mierzenie ciepłoty ciała przebiegnie szybko i bez konieczności przytrzymywania malucha w nieruchomej pozycji.

3. Kubek niekapek

Kubek niekapek jest jednym z ulubionych gadżetów wszystkich rodziców. Kubek zabezpiecza przed rozlewaniem napojów przez dziecko, gdyż jest wyposażony w specjalny silikonowy zaworek. Picie jest możliwie jedynie, gdy dziecko naciska wargami na ustnik - w pozostałych przypadkach zawartość naczynia pozostaje w jego wnętrzu. Kubek niekapek zastępuje dziecku tradycyjny kubeczek z ceramiki lub szkła. Maluch trzyma naczynie z piciem za pomocą specjalnego uchwytu o wielkości dostosowanej do małej rączki, a upuszczenie kubka nie powoduje jego strzaskania (gadżet jest wykonany z tworzywa sztucznego).