Matka na zakupach – czyli jak coś kupić i nie zwariować


Kiedy na świat przychodzą dzieci, życie zmienia się diametralnie. Ma się już mniej czasu na wszystko, trzeba się zorganizować, ogarnąć i zwyczajnie brakuje czasu na bieganie po sklepach. I może dlatego nie ma dla matki lepszego rozwiązania niż zakupy online.


Zakupy z dziećmi

Zakupy z dzieckiem, a właściwie dwoma to nie lada wyczyn. Zanim spakuję rodzinę i właduję się do auta, mija co najmniej godzina. Ale to nic w porównaniu z szarżą po sklepach. Oglądam jakąś rzecz, by ze zdumieniem stwierdzić, że moich dzieci nie ma przy mnie. Znudzenie i zniecierpliwienie dają swe znaki i czasami brakuje tego złotego środka, bo przecież kurtkę czy buty trzeba przymierzyć. Najgorzej, gdy po drodze trafi się jakiś sklep z zabawki, to trzeba użyć naprawdę solidnych argumentów, by nie wyjść z kolejnym czerwonym samochodzikiem, który i tak za chwilę wyląduje w kącie. Rzeczywistość nie bywa więc różowa. Na samą myśl o takim scenariuszu dostaję gęsiej skórki, dlatego rzadko bywam na zakupach z dziećmi.


Matka online

Chyba nie ma dla matki lepszego rozwiązania niż zakupy online. Przemyślane, przeanalizowane, niespieszne, robione w wolnej chwili z laptopem na kolanach albo telefonem w ręce. Te kocham najbardziej. Przy standardowych zakupach najbardziej irytuje mnie to, że zawsze przepłacam, mijają mnie jakieś promocje i tak naprawdę nie mam możliwości porównania cen tych samych produktów w różnych sklepach. Nie mówiąc już o zwrotach, które nie zawsze są możliwe. A przecież nie zawsze da się racjonalnie podjąć decyzję, kiedy dostrzegasz kątem oka, jak twoje dziecko próbuje wcisnąć się pod sklepową półkę. Dlatego mam już takie sklepy, w których zakupy online robię z czystą przyjemność, bo jestem pewna jakości.

Dodatkowym problemem - szczególnie w aptekach - są kolejki. Z łatwością można je pominąć robiąc po prostu zakupy w aptekach internetowych (np. Cefarm24.pl) i nie tracić bezsensownie czasu na szukanie potrzebnego leku w kolejnych placówkach.Korzystam też z platform zakupowych np. z Areny - platformy zakupowej działającej na podobnych zasadach jak Allegro. Arena stanowi swoistą przeglądarkę i porównywarkę ofert sprzedażowych od różnych sprzedawców. Z łatwością mogę wiec podjąć decyzję zakupową bez konieczności odwiedzania każdego sklepu oddzielnie. Fajne prawda? Porównywanie cen i możliwość zastosowania kryteriów wyszukiwania stanowi dodatkowy atut, który nie ukrywam bardzo lubię. Zakupy nie wymagają zakładania konta na platformie. Co osobiście mi się bardzo podoba, przyspiesza robienie zakupów. Co ważne za same zakupy można wygodnie zapłacić. Koniec z tradycyjnymi przelewami, które wymagają ręcznego wpisywania danych. Dostępne są różne formy płatności od szybkich przelewów z wybranych banków po sam BLIK. A kupić można niemalże wszystko od akcesoriów dla dzieci, po ubrania czy buty. 

Żegnaj więc wizją zakupów z dziećmi. 

Witaj wygodo!