Na co zwrócić uwagę przy wyborze mleka następnego dla niemowląt?


Nie każda mama może karmić piersią. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z mleka modyfikowanego. Obszerna oferta producentów wcale jednak nie ułatwia wyboru. Podpowiadamy, jak wybrać następne mleko dla niemowląt.

Mleko dobierz do wieku dziecka

Mleko modyfikowane to mleko krowie, którego skład został zmieniony. Wszystko po to, aby gotowy produkt jak najbardziej przypominał mleko matki. Modyfikacje, jakim jest poddawane mleko krowie, są niezbędne – niedojrzały układ pokarmowy dziecka nie jest w stanie poradzić sobie z przyswojeniem mleka krowiego.
Dzieci rozwijają się bardzo szybko, a na poszczególnych etapach potrzebują dobrze zbilansowanych posiłków. Jeżeli korzystasz z mleka modyfikowanego, powinnaś je wybierać, kierując się wiekiem dziecka. Humana Baby na oferowanych produktach zamieszcza następujące oznaczenia:
1 – to mleko początkowe, które maluszek może spożywać od pierwszego dnia życia,

2 – mleko następne, czyli przeznaczone dla dzieci, które ukończyły pół roku,
3 – mleko następne, które mogą spożywać dzieci powyżej roku,
4 – mleko junior, z którego mogą korzystać dzieci powyżej 2 lat.
Wiek to jednak nie wszystko – kryterium wyboru mleka mogą być także stwierdzone dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Przykładowo rodzice, którzy na podstawie objawów podejrzewają u maluszka kolkę, powinni sięgnąć po mleko specjalistyczne. W takiej sytuacji Humana Baby proponuje mleko modyfikowane Humana Anticolic.

Jak wybrać mleko z dobrym składem?

Mleko następne jest przeznaczone dla dzieci po 6. miesiącu życia. Wówczas maluszek najczęściej otrzymuje już pierwsze posiłki uzupełniające. Ponieważ jednak mleko w dalszym ciągu jest jednym z podstawowych posiłków, musi pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe.
Humana 2 mleko następne zawiera w składzie odpowiednie ilości białka, a także tłuszczów, tym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych LCP, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu. Produkt jest także wzbogacony o witaminy i minerały, dzięki czemu wraz z pokarmem do organizmu zostają dostarczone wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Starszym dzieciom rodzice mogą podawać mleko modyfikowane wzbogacone o zboża, np. grykę, która zapewnia poczucie sytości. Humana Baby ma w ofercie Humana na dobranoc mleko następne z dodatkiem zbóż, które jest przeznaczone dla dzieci, które ukończyły pół roku.