Dlaczego wolę kupować dzieciom drewniane zabawki?


Czas pędzi, a z nim zmienia się świat i technologie. I nie ma w tym nic dziwnego, gdy wraz z postępem zmienia się jakość produktów. Niestety mam wrażenie, że w pewnych sferach kwestia jakości i trwałości jest zupełnie pomijana i mam tutaj na myśli branżę zabawkową. W większości domów znajdziemy milion walających się po podłodze zabawek. Słabej jakości plastik, który non stop się niszy, powoduje, że zaśmiecamy naszą przestrzeń. Kiedyś było inaczej, wszystkie zabawki były wykonywane z drewna. Czy jednak możemy liczyć na wielki come-back drewnianych zabawek?

Drewniane zabawki dla wymagających

Lubię kreatywne zabawki i wcale nie przekreślam tych, które są wykonane z plastiku. Sama ma w domu takie, którymi moje dzieci bardzo lubią się bawić. Jest jeden warunek, muszą posiadać odpowiednią jakość. Denerwują mnie zabawki, które nie bójmy się użyć tego stwierdzenia, są zwyczajnymi bublami. Cienki plastik, niewłaściwa konstrukcja powodują, że zabawka służy kilka tygodni, a potem się psuje i niszczy. Co potem zrobić z walającymi się elementami? Drewniane zabawki są inne, bardziej trwalsze. Poza tym drewno już samo w sobie jest wyrazem pewnego luksusu i wyższych wymagań. Dlaczego? Bo:

Drewniane zabawki są zdecydowanie trwalsze. 

Dzieci są najlepszymi testerami trwałości i dobrze wiemy, że każde nawet najmniejsze uchybienie, skutecznie potrafią wyłapać. Robią różne rzeczy z zabawkami. Rzucają nimi, stukają, gryzą. Plastik nie zawsze wyjdzie obronną ręką w przypadku, gdy staniemy na niego albo gdy zwyczajnie spróbujemy usunąć jakieś elementy. W zabawkach z plastiku mocowanie jest inne, w drewnie inne. Co również nie pozostaje bez znaczenia.

Drewniane zabawki są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Zabawki wykonane z plastiku to w 90% zabawki, które są zasilane bateryjne, to stanowi ogromny problem, gdy chcemy wyczyścić zabawkę. Strach przed zalaniem baterii robi swoje i bardzo często te zabawki są traktowane po macoszemu. Owszem można myć  je wilgotną szmatką, ale już do drobniejszych szczeliny się nie dostaniemy. Zabawki drewniane nie są tak skomplikowane konstrukcyjnie i łatwiej je wyczyścimy.

Drewniane zabawki rozwijają również wyobraźnie i to o wiele lepiej od tych plastykowych z migoczącymi elementami. Tutaj, aby bawić się taką zabawką trzeba się wysilić, ułożyć fabułę samej zabawy, co zawsze jest na plus, bo przecież w życiu nie ma tak łatwo.

W naszym domu mamy kilka drewnianych zabawek m.in. drewnianą kolejkę, puzzle czy układankę magnetyczną. Nie dawno odkryliśmy markę Le Toy Van, która produkuję dziecięce zabawki klasy premium dla naprawdę wymagających. Sprawdźcie sami.
#materialsponsorowany