Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości
Nie ma chyba osoby, która nigdy by nie słyszała wiersza pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Tego nie da po prostu się nie znać. Dzieci już w przedszkolu recytują jego słowa, świetnie się przy tym bawiąc. Ale o nie samą rytmiczność wiersza tutaj chodzi. Wiersz zawiera piękną deklarację tożsamościową. Każdy Polak powianiem być dumny ze swojej polskiej narodowości, tego, że urodził się polakiem.

Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci kochać swój kraj. A jak to zrobić? Może wierszem… Książka Michała i Joanny Rusinek „Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” to odpowiedź na potrzeby współczesnego młodego pokolenia. Na nowo pokazuje, jak rozumieć tak ważne słowa, jak: polskość, ojczyzna czy wolność. Słownictwo zostało dostosowane do wieku dziecka, przez co może ono łatwiej zrozumieć tak ważne pojęcia. Książka stanowi wierszowane rozwinięcie utworu – „Kto Ty jesteś? Polak mały” Władysława Bełzy. Każdy wers jest dodatkowo rozwinięty prostą w rozumieniu historią. Dziecko z łatwością nauczy się słów nowego wierszyka.

Cała książka jest opatrzona pięknymi ilustracjami, które na pewno zaciekawią każdego maluszka. Ilustracje przedstawiają znaną dziecku rzeczywistość, nie są niczym abstrakcyjnym. Książka powstała dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości i została wydana przez Wydawnictwo Znak. Stanowi ona piękną pamiątkę tych wydarzeń i może być użyta jako inspiracja do rozmowy na ten temat. Unikatowa treść, twarda otwarta i przystępny format czynią ją prawdziwą perełką na polskim rynku wydawniczym. Warto ją mieć w biblioteczkę, aby uczyć dziecko w sposób bardzo przystępny miłości do ojczyzny.