Wszystko, co musisz wiedzieć przed kupnem domu


Własny dom jest dzisiaj marzeniem każdego z nas. Niestety często musimy się liczyć z bardzo dużymi kosztami budowy i nie każdy bierze takiej możliwości pod uwagę. Wiele osób, z obawy przed wysokimi nakładami finansowymi rezygnuje z budowy domu i decyduje się na kupno już wybudowanej nieruchomości. Specjaliści Matchbanker przygotowali dla ciebie poradnik na co zwrócić uwagę decydując się w jaki sposób chcesz kupić swój nowy dom.


Matchbanker jest to skandynawska porównywarka pożyczkowa, która oferuje najlepsze rozwiązania dla swoich klientów oraz współpracuje jedynie z zaufanymi pożyczkodawcami, którzy udzielili pomocy tysiącom klientów. Serwis ten jest całkowicie darmowy, szybki i przejrzysty. Jest napisany prostym i zrozumiałym językiem tak, aby warunki i opłaty związane z pożyczką były zrozumiałe dla każdego. Dlatego, jeżeli jesteś w nieciekawej sytuacji finansowej lub brakuje ci pieniędzy na remont kuchni zerknij na listę chwilówek online nowych na Matchbanker.pl.

Posiadanie własnego domu zawsze daje nam więcej prywatności. Przed podjęciem decyzji w jaki sposób spełnimy to marzenie, należy się jednak poważnie zastanowić.

Zakup od dewelopera

Jest to najbardziej wiarygodna opcja, ponieważ nie musimy sami szukać działki i nadzorować budowy. Jedyne co musisz zrobić to wybrać inwestora i odebrać wybudowaną nieruchomość. W takiej sytuacji warto jest jednak sprawdzić historię wybranego dewelopera w najistotniejszych rejestrach. Ponadto trzeba zapoznać się z księgą wieczystą, prospektem informacyjnym i wszelkimi dokumentami związanymi z działalnością firmy oraz znaleźć o niej kilka informacji w Internecie.

Rynek wtórny

Jeżeli zdecydujesz się na zakup domu na własną rękę, będziesz musiał polegać na sobie. Oferowane domy na sprzedaż mogą być w różnym stanie technicznym. Warto się przygotować i na oględziny zabrać ze sobą notes, długopis, taśmę mierniczą i aparat fotograficzny i wszystko dokładnie zapisać.

Budowa domu

Budowa domu zwykle kosztuje mniej niż dom z rynku wtórnego lub pierwotnego, który i tak trzeba wyremontować lub wykończyć. Doświadczenie wskazuje, że koszty budowy domu mieszczą się na ogół w przedziale 2-3 tys. zł/mkw. Na przedmieściach największych miast ceny transakcyjne domów wynoszą średnio 4-5,5 tys. zł/mkw. Rozpiętość cen gotowych domów jest ogromna i zależy głównie od lokalizacji. Za tę cenę zyskamy na czasie i poniesiemy mniejsze ryzyko popełnienia błędów w planowaniu i kontroli przebiegu budowy. Stracimy jednak możliwość dopasowania projektu do własnych potrzeb, będą nas też czekać wydatki na remont lub wykończenie nabytego domu.

Planowanie finansów

Podstawą kupna czy wybudowania domu jest, aby na samym początku określić,jakie potrzeby ma nasza rodzina i co jest dla nas najważniejsze w projekcie domu. Nasze pomysły zawsze należy odnosić do finansów, które mamy przeznaczone na budowę domu. Większy dom, nie zawsze znaczy lepszy. Czasem zbyt duża powierzchnia użytkowa tylko nas przytłacza, bo nie wiemy, jak ją zagospodarować. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać projekt domy odpowiedni dla naszej rodziny oraz planów, które z nią wiążemy. Zaplanowanie finansowania inwestycji powinno być bardzo dokładne. Internet daje nam dzisiaj możliwość by znaleźć ciekawe projekty w sieci wraz z pełną wyceną oraz kosztorysem.

* post gościnny