Top 5 niedrogich upominków na Boże NarodzenieŚwięta zbliżają się do nas wielkimi krokami. Najwyższy czas zatem zająć się poszukiwaniem odpowiednich prezentów dla rodziny i najbliższych. Oczywiście w świętach chodzi nie tylko o upominki, ale o bliskość i pamięć. Dlatego mamy dla Was kilka pomysłów na fotoprezenty - idealne połączenie tych dwóch rzeczy - by obdarować bliskich czymś wyjątkowym, co mówi o naszej miłości i przywiązaniu.


Fotoalbumy

Fotoksiążka na Boże Narodzenie? Tak, to może się sprawdzić. Jaki inny prezent pokaże naszym ukochanym, że warto zapamiętać wszystkie chwile, które z nimi spędziliśmy? Fotoalbumy to doskonałe rozwiązanie na prezent dla rodziców, dziadków czy nawet znajomych. Najważniejsze, byśmy mieli wystarczającą ilość zdjęć z nimi, by utworzyć z nich historię, do której będą chcieli wracać. Stworzenie fotoalbumu jest bardzo proste - wystarczy wymyślić temat przewodni i skorzystać z kreatora, który przeprowadzi Was przez wszystkie kwestie związane z przygotowaniami. To prosty choć mocny w przekazie prezent. Pokazuje bowiem, że wspólne wspomnienia, spędzone razem chwile, pozostaną z Wami na zawsze. To bardzo osobisty i piękny sposób na to, by powiedzieć obdarowanej osobie, jak wiele znaczy w naszym życiu.

Obrazy na ścianę

To już dużo bardziej spektakularny, choć nadal bardzo osobisty prezent, który pozwala nam wyrazić nasze przywiązanie. Choć mogłoby się wydawać, że kupno obrazu wiąże się z naprawdę dużymi pieniędzmi, stworzenie fotoobrazu nie jest wcale tak kosztowne. Cena zależy od rozmiaru i wybranego przez nas materiału - tu powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim trwałość obrazu i jego umiejscowienie w domu obdarowanej osoby. Jeśli szukamy czegoś, co przetrwa wszystko, a przy okazji wygląda rustykalnie, dopasowując się do naturalnych wnętrz, drewniane obrazy na ścianę będą najodpowiedniejszym wyborem. Prostszą i bardziej tradycyjną wersją jest obraz na płótnie - nie tak trwały, choć nadal spektakularny. A co zamieścić na obrazie? Najpiękniejsze wspomnienie, portret rodzinny, zdjęcie z dalekiej podróży. Wybór należy do Was.

Nie wszystkie prezenty muszą jednak być tak spektakularne. Czasem drobny upominek cieszy bardziej od tych wielkich.


Puzzle

To pomysł na upominek idealny dla najmłodszych. Stworzenie autorskich puzzli, niemożliwych do dostania w żadnym sklepie, pozwala nam na wybranie dowolnego wzoru, który będzie dopasowany do preferencji obdarowanej osoby. Puzzle mogą przedstawiać stworzoną przez nas grafikę z ulubioną postacią z bajki bądź oczywiście wcześniej zrobione zdjęcie - na przykład ukochanego psa czy wspólnie spędzonych wakacji z dzieckiem. Oczywiście puzzle to podarunek nie tylko dla dzieci. Ucieszą także niejednego dorosłego, który po ułożeniu ich może oprawić je w antyramę i powiesić na ścianie.


Słodycze i czekoladki

Kto powiedział, że prezenty świąteczne dostaje się tylko w Wigilię? Przecież możemy zacząć znacznie wcześniej, na przykład od adwentu. Przygotowując się do świąt warto wprowadzić w domu naszym i bliskich tradycję związaną z oczekiwaniem na Boże Narodzenie. Pomoże w tym kalendarz adwentowy, w którym oczywiście znajdziemy czekoladki. Stworzenie własnego kalendarza, który będzie dodatkową atrakcją a także świetną pamiątką, wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Musimy tylko wybrać odpowiednie zdjęcie i zdecydować, jaka niespodzianka znajdzie się pod polem z danym dniem. To świetna zabawa dla dzieci i dorosłych, ale także piękny, bardzo osobisty upominek.

Gry planszowe

Gry planszowe to idealny prezent dla całej rodziny - zwłaszcza jeśli jej elementy przedstawiają wybrane przez nas zdjęcia najbliższych. To jednak przede wszystkim idealny upominek, który pozwala członkom rodziny zbliżyć się do siebie, spędzić razem czas nie tylko od święta. Tego typu prezenty najlepiej pokazują, jak istotne są więzi między bliskimi nam ludźmi. Kiedy sobie o tym przypominać jeśli nie w Święta Bożego Narodzenia?

Prezenty powinny zaskakiwać, cieszyć, ale przede wszystkim pokazywać, że święta to czas bliskości i ciepła. Dlatego warto spędzać je razem. Jeśli obawiacie się, że ktoś może nie dotrzeć na ten wieczór, przygotujcie fotokartki na Boże Narodzenie - takiemu zaproszeniu nie oprze się nikt. To dobry sposób na pokazanie bliskim, że w święta nikt nie powinien być sam.