Jakie biurko do pokoju dziecka?

biurko do pokoju dziecka

Pokój dziecka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w życiu młodego człowieka. Stanowi nie tylko miejsce do zabawy czy spania, ale jest także przestrzenią do pracy i nauki. Musi być odpowiednio urządzony, gdyż nasza pociecha będzie w nim spędzała mnóstwo czasu. Jednym z kluczowych mebli jest biurko. Dziś w poście mała podpowiedź — jak zorganizować miejsce do nauki i które biurka sprawdzą się najlepiej w dziecięcym pokoju. 
 
Jakie biurko do pokoju dziecka wybrać?
Wybierając biurko, musimy pamiętać o indywidualnym dopasowaniu biurka do użytkownika. Nie zawsze standardowe wymiary będą najlepsze. Ważne, by podczas siedzenia przy biurku była zachowana prawidłowa postawa ciała. Plecy powinny być proste a ręce swobodnie oparte o blat. Nogi powinny opierać się o podłogę, a jeśli nie jest to możliwe, to na podnóżku. W praktyce przy małym dziecku strasznie trudno zachować te wyznaczniki. Dobrze dysponować biurkiem z regulowaną wysokością. I tak odpowiednie pierwsze biurko dla dziecka przy wzroście 15 – 125 cm powinno mieć 55 cm wysokości. Biurka młodzieżowe mogę być już większe i posiadać szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm.

Wybierając biurko do pokoju dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę również na przeznaczenie biurka. Jeśli ma ono służyć również jako miejsce pracy przy komputerze, musimy to również uwzględnić. Poleca się, aby wysokości, na których są ustawione monitor i klawiatura, były zróżnicowane. Przy komputerze stacjonarnym dobrze się więc sprawdzi wysuwany dodatkowy blat. Ważne jest również miejsce do przechowywania. Pojemne szuflady tak, aby dziecko miało wszystko w zasięgu ręki.

Polecane biurka
W asortymencie mebli Forte znajdują się ciekawe i bardzo funkcjonalne biurka młodzieżowe. Oto niektóre z nich. Na stronie forte.com.pl znajdziecie jeszcze inne modele.
* Źródło zdjęć www.forte.com.pl 

Gdzie ustawić biurko w pokoju dziecka?
Urządzając pokój dziecka, musimy zwrócić uwagę na miejsce ustawienia biurka. Musimy pamiętać, o konieczności zapewnienia odpowiedniego dostępu do światła dziennego. Ustawiając biurko pod oknem, musimy pamiętać, że nie każdy kierunek jest korzystny. Światło południowe i zachodnie jest bardzo mocne w letnie miesiące, wówczas też zbyt mocno może nagrzewać się miejsce, utrudniając tym samym pracę na komputerze. Najlepiej będzie, jeśli postawimy biurko od strony północnej lub wschodniej, wtedy będzie docierać rozproszone światło, idealne do nauki.

Pisząca osoba nie powinna sobie zasłaniać światła. Idealnie jest, gdy biurko osoby praworęcznej stoi lewym bokiem do okna, a leworęcznej – prawym bokiem. Eksperci podkreślają, że niekorzystne jest ustawienie biurka tyłem do okna lub tyłem do drzwi. Zawsze co prawda ubytki w oświetleniu można zastąpić sztucznym. W tym przypadku dziecko piszące prawą ręką powinno mieć lampkę po swojej lewej stronie. Odwrotnie wygląda sytuacja w przypadku osoby leworęcznej.