Klocki Lego City, Duplo, Star Wars czy Friends? Które wybrać dla dziecka?

Klocki Lego City, Duplo, Star Wars

Lego to już kultowe klocki, które służą do zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Doskonale sprawdzają się w roli prezentu gwiazdkowego czy urodzinowego. Pytanie tylko, który zestaw wybrać: klocki Lego City, Duplo, Star Wars czy może Friends?

Niemal każdego roku na rynku pojawia się nowy zestaw kultowych i jedynych w swoim rodzaju klocków Lego. Każdy z nich może nie tylko zaspokoić dziecięcą wyobraźnię, ale odpowiadać przy tym zainteresowaniom czy pasjom dziecka. Każda układanka zawiera też informację o tym, do pociechy w jakim wieku jest kierowana, co pozwala zorientować się w stopniu trudności budowanych konstrukcji.

1. Lego City – poznaj tajemnice miasta i stwórz własne
2. Klocki Lego Duplo – doskonała zabawa dla najmłodszych
3. Klocki Lego Star Wars – dla prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen
4. Klocki Lego Friends – idealny zestaw dla dziewczynek

1. Lego City – poznaj tajemnice miasta i stwórz własne

Seria stworzona z myślą o młodych miłośnikach prawdziwie miejskiego życia. Dzięki niej, najmłodsi mogą budować różnego rodzaju obiekty użyteczności publicznej, takie jak stacja benzynowa, remiza strażacka, posterunek policji, dworzec kolejowy czy lotnisko, a także wcielać się w role zatrudnianych w nich pracowników. Ciekawym urozmaiceniem tej serii jest także możliwość zbudowania wulkanu, bazy w samym centrum dżungli, helikoptera, promu czy centrum mobilnej pomocy. Dzięki temu można zbudować własną wersję miasta.

Klocki Lego City, w zależności od liczby elementów oraz stopnia trudności, adresowane są do dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

2. Klocki Lego Duplo – doskonała zabawa dla najmłodszych

Klocki Lego City mogą przysporzyć trudności dzieciom poniżej 5 roku życia. Dlatego twórcy popularnej układanki przygotowali serię z myślą o maluchach, czyli zestaw Duplo. Dzięki większym rozmiarom, w porównaniu do tradycyjnych, klocki te są odpowiednie nawet dla dzieci w wieku 2 lat – nie stwarzają zagrożenia, że maluch je przypadkowo połknie. Ich wielkość umożliwia także swobodne układanie i wpinanie klocków jeden w drugi. Producent zadbał również o to, aby seria była różnorodna i pobudzała dziecięca wyobraźnię.

3. Klocki Lego Star Wars – dla prawdziwych fanów Gwiezdnych Wojen

Ta edycja powstała z myślą o fanach sagi Star Wars. Zapewniają dobrą zabawę podczas układania, niekiedy skomplikowanych konstrukcji, zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Budowa najpopularniejszych modeli statków, takich jak Sokół Milenium czy X–Wing Fighter, kultowej gwiazdy śmierci, czy ulubionych postaci, to świetna zabawa dla wielopokoleniowej rodziny.

4. Klocki Lego Friends – idealny zestaw dla dziewczynek

Klocki Lego City, Duplo czy Star Wars adresowane są również do dziewczynek, ale to seria Lego Friends powstała specjalnie z myślą o nich. Bardzo estetycznie wykonane zestawy w dziewczęcych kolorach niewątpliwie przypadną do gustu małym damom. Znajdują się tu urocze domki czy jachty do składania, a także zestawy, które rozwijają różnorodne zainteresowania – klub jeździecki, salon piękności, pracownia fotograficzna, czy boisko do gry w piłkę.