Meble technorattanowe - lepsze od rattanowych


Surowce dostępne w środowisku naturalnym od zawsze były powszechnie używane do produkcji np. mebli ogrodowych. Czy popularny dotąd rattan w zmodyfikowanej, syntetycznej wersji stał się tworzywem pozbawionym jakichkolwiek wad? Jeśli tak, to czy warto postawić na takie rozwiązanie?

W poszukiwaniu trwalszej alternatywy

Wysoce powszechne, naturalne surowce od zawsze miały jedną, zasadniczą wadę. W starciu z intensywnymi promieniami słonecznymi na przemian z opadami deszczu, a także działaniem innych czynników atmosferycznych musiały w końcu się poddać. Mimo względnie atrakcyjnej prezencji pojawiał się problem związany z koniecznością ich wymiany.

Wykładanie co np. kilka lat dużej kwoty pieniędzy na komplet mebli ogrodowych nie dla każdego było opcją do zaakceptowania. Znalezienie alternatywy łączącej nienaganny wygląd oraz ponadprzeciętną wytrzymałość wydawało się trudne. A jednak na rynku od jakiegoś czasu dostępne są meble łączące ze sobą każdą z tych cech.

Dla wszystkich lubiących spędzać czas pod gołym niebem meble technorattanowe jawiły się jako rozwiązanie na miarę ich potrzeb. Materiał o ponadprzeciętnej trwałości, do złudzenia przypominający wytwór natury. Tym właśnie w głównej mierze cechuje się zyskujący stale na popularności technorattan. Wspomniane tworzywo bazuje na wysokiej jakości polietylenie.
 
W porównaniu do produktów wykonanych z plastiku meble z technorattanu cechują się żywotnością w przedziale obejmującym przeważnie okres od 10 do 15 lat. Wyższa trwałość to także aspekt ekologiczny. Należy także pamiętać o tym, że technorattan nadaje się zupełnego recyklingu. Poza tym nie wydziela toksycznych substancji, które mogłyby zaszkodzić najmłodszym.

Dobrze byłoby, ażeby meble stawiane przez nas na tarasie czy w ogrodzie były lekkie. Jeśli postawimy na zestawy wykonane z technorattanu, to bez trudu udźwigniemy każdy z elementów. Niezwykle lekkie konstrukcje można w razie potrzeby przemieścić bez zbędnego wysiłku. Ponadto meble z technorattanu niezwykle łatwo utrzymać w należytej czystości. W większości przypadków wystarczy jedynie przejechać je mokrą szmatką.

Zestaw dopasowany do twoich wymagań

Producenci mebli od lat doskonalili ofertę tak, by w każdym zakresie była ona odpowiedzią na oczekiwania klientów. To właśnie potrzeba uczynienia wytrzymalszymi niż dotychczas kompletów ogrodowych z naturalnego rattanu okazała się motorem napędowym do stworzenia tworzywa, jakiego dotąd nie znaliśmy. Dzięki temu konsumenci od wielu lat mogą sięgać po przepiękne meble ogrodowe z technorattanu.

Najbardziej klasyczne zestawy tego rodzaju obejmują takie komponenty jak stół i krzesła. Dla pełni wygody siedziska można doposażyć w poduchy. Dzięki temu bez trudu spędzimy na nich wiele godzin i nie znajdziemy absolutnie żadnych powodów do narzekań. W sprzedaży znajdują się także komplety z sofami oraz narożnikami. Doskonale nadają się do zaaranżowania przestrzeni o określonych wymiarach.

Choć zwykle pierwsze przychodzą nam na myśl meble ogrodowe, technorattan używany jest także w innych przypadkach. Restauracje serwujące menu na świeżym powietrzu w sezonie letnim coraz częściej decydują się na takie rozwiązania. Atrakcyjne od strony wizualnej, a przy tym wytrzymałe i proste w pielęgnacji meble są już niemalże nieodzownym elementem ogródków restauracyjnych.

Przestronne tarasy, czy balkony, to przestrzenie, z których korzystamy coraz chętniej wiosną, latem, a także wczesną jesienią. Stawiając tam meble z technorattanu, nie musimy się obawiać, że ulegną one szybkiemu zniszczeniu z powodu działania różnych czynników atmosferycznych. Niezwykle wytrzymałe tworzywo sztuczne pozwala nam na pozostawienie kompletu na swoim miejscu przez cały rok.

Innowacyjny technorattan bez dwóch zdań sprawdza się w przypadku mebli użytkowanych na zewnątrz. Dlatego wybierając komplet na własne potrzeby, koniecznie powinno się wziąć pod uwagę ten materiał. Nie tylko ładne, ale i wytrzymałe tworzywo to być może najlepsza alternatywa dla dotychczas spotykanych rozwiązań.