Doskonały makijaż – jak go osiągnąć? Instrukcja krok po kroku

Doskonały makijaż – jak go osiągnąć? Instrukcja krok po kroku

Jak wykonać piękny makijaż, który przez wiele godzin będzie wyglądał zachwycająco? Z pewnością należy stosować nie tyko make-upowe triki, ale i wybierać dobrze dobrane, wysokiej jakości kosmetyki. Najważniejsze to niewątpliwie podkład (warto przetestować nowość L'Oreal podkład Infallible) oraz tusz do rzęs. 

Nawet najlepsza stylizacja nie będzie prezentowała się oszałamiająco, jeśli nie zadbamy o dobrej jakości make-up, który jest niejako wisienką na torcie. Piękna cera, podkreślone spojrzenie – to wszystko sprawia, że wyglądamy i zarazem czujemy się rewelacyjnie. A przecież o to chodzi. Warto więc przejrzeć zawartość swojej kosmetyczki, bo to w dużej mierze od niej zależy, jak będzie prezentował się nasz makijaż. Przede wszystkim powinien być tam tusz, gwarantujący hipnotyzujące spojrzenie oraz trwały, dobry fluid – np. nowość L'Oreal – podkład Infallible, który nie ściera się przez całą dobę.

Przygotuj cerę

Zanim rozpoczniemy przygotowywanie makijażu i nakładanie kosmetyków na twarz, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o tym, by przygotować swoją cerę. W tym celu konieczny jest dobry i dokładny demakijaż, peeling (jeśli zachodzi konieczność) oraz nawilżenie – na suchej skórze kosmetyki są mniej trwałe.

Jakie kosmetyki?

Kolejny krok to przygotowanie odpowiednich kosmetyków. Nie ma nic gorszego niż szukanie danego produktu w trakcie wykonywania make-upu. Najpierw sięgamy po bazę pod podkład, która wygładzi cerę i utrwali makijaż. Później aplikujemy fluid. Godnym uwagi jest oferowany przez L'Oreal podkład Infallible, który utrzymuje się na skórze do 24 godzin. Jego plusem jest też to, że jest maskujący i lekki zarazem, więc unikniemy efektu sztucznej maski.
Podkład powinien być idealnie dobrany kolorystycznie. W tym celu należy zawsze sięgać po dostępne w drogeriach testery. Większość pań nakłada odrobinę kosmetyku na nadgarstek zapominając o tym, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i jaśniejsza. Dlatego najlepiej nałożyć odrobinę dwóch czy trzech wybranych produktów na brodę, lekko rozetrzeć i sprawdzić, który odcień najbardziej do nas pasuje. L'Oreal podkład Infallible ma kilka odcieni, dzięki czemu łatwo można go dopasować.

Ważny jest też tusz. Jeśli mamy krótkie rzęsy sięgamy po kosmetyk wydłużający, cienkie – pogrubiający, a proste – podkręcający. Dla naprawdę hipnotyzującego spojrzenia warto wybrać tusz łączący wszystkie te cechy.

Makijaż codzienny czy wieczorowy?

Z dobrze dobranymi kosmetykami bez problemu wykonamy doskonały makijaż – zarówno wieczorowy, jak i codzienny. Musimy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością aplikowanych produktów. Zbyt gruba warstwa nie będzie prezentowała się dobrze. Dlatego fluid powinien być lekki (dlatego zaproponowaliśmy L'Oreal podkład Infallible). W przypadku wieczorowego make-upu można bardziej zaszaleć z oczami, sięgając po ciemniejsze cienie – np. smoky eyes.