Szukasz pomysłu na prezent dla swojego mężczyzny? Torba skórzana na laptop to strzał w 10!


Laptop to dzisiaj podstawowe narzędzie pracy, zaraz obok telefonu komórkowego. Każdego dnia mężczyźni pokonują ze swoimi komputerami kilometry, tak samochodem, jak pieszo. Warto, by w tym czasie prezentowali się z klasą i wdziękiem. Dlatego przy pierwszej okazji na podarunek, polecamy zakup torby na notebooka. Skórzana galanteria podkreśla styl gentlemana, jest ponadczasowa i bywa niezwykle użyteczna. Jak wybrać torbę na laptopa dla swojego faceta? Oto kilka przydatnych porad!

Dopasuj rozmiar i ilość kieszeni teczki na laptop – funkcjonalność przede wszystkim!

Prezenty dla mężczyzn zwykle muszą być w pierwszej kolejności funkcjonalne, dopiero w drugiej spełniać ich gusta estetyczne – i nie ma w tym krzty przesady czy generalizowania. Panowie po prostu lubią narzekać, jeśli coś im nie pasuje. Dlatego decydując się na męską torbę na laptopa (Gentle-man.pl/80-torby-na-laptopa), trzeba dobrze dobrać jej rozmiar. Najczęściej służy do tego wymiar przekątnej ekranu laptopa. Dodatkowo trzeba sprawdzić, jak wiele dodatkowych kieszonek i przegród posiada. Jeśli nasz mężczyzna nosi ze sobą dokumenty i różne drobne przedmioty codzienne, musi się w tym łatwo odnajdywać, dlatego torba powinna być uporządkowana.


Fot. Laptopowe skórzane torby od Gentle-Man.pl

Cena torby na laptopa – o wszystkim decyduje materiał

Za solidny, skórzany produkt przyjdzie nam zapłacić od 150 do nawet 500 zł. Cena torby na laptopa zależy od materiału, tańsze z nich to mieszanka poliestru lub nylonu i skóry. Lepiej jednak wybierać torby ze środka lub góry przedziału cenowego. Teczki na laptopa od solidnego producenta gwarantują wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne – torba jest stale w ruchu, poddawana nieustannie drobnym trąceniom czy rysowaniu.

Fot. Skórzane laptopowe torby - Sklep Gentle Man

Jaka torba na laptopa jest lepsza: casualowa listonoszka czy formalna teczka?

Jeśli już wiemy, jakie rozmiary ma mieć torba dla naszego wybranka, a także zdecydowaliśmy się na konkretnego producenta, pozostaje najprzyjemniejsze – wybór fasonu. Z dosyć obszernej oferty toreb na notebooka wyraźnie wyróżniają się dwa style: codzienny i formalny. Te pierwsze to torby typu listonoszka, z ciekawymi dodatkami oraz stylową klapą. To typowe torby na ramię o bardzo uniwersalnej stylistyce, pasują zarówno do jeansów i t-shirtu, jak i do stylu biznes casual – bez problemu można ją wziąć na spotkanie handlowe z klientem.

Jeśli gentlemana obowiązuje dress code i każdego dnia nosi się w stylowym garniturze, to dobrze, żeby torba na laptopa miała równie formalny ton. Tutaj zdecydowanie lepiej pasują teczki i aktówki, nieco staromodne w swoim fasonie, ale bardzo eleganckie i wysublimowane. Producenci zachowali klasyczny sznyt, przerabiając stare modele teczek na laptopa, dostosowując ich wymiary do aktualnych standardów komputerów przenośnych. Bez względu na wybrany model, do zakupionej torby męskiej na notebooka warto dobrać środek do pielęgnacji i zabezpieczania galanterii skórzanej. Wtedy torba zawsze będzie wyglądać jak nowa i posłuży przez długie lata.