Prezent na zajączka - inspiracje, pomysły

prezent na zajączka

Wielkanocnych tradycji jest bardzo wiele, to nie tylko malowanie jajek, święcenie pokarmów czy pieczenie wielkanocnych ciast, to również prezent na zajączka. Zwyczaj wręczania bliskim drobnych upominków od wielkanocnego Zajączka coraz chętniej praktykowany jest w Polsce. Skąd się wziął ten zwyczaj? Jaki prezent na wielkanoc dla dziecka warto kupić, a jaki dla osoby dorosłej? Sprawdźcie konieczne moje inspiracje i pomysły.

Czy w Wielkanoc wręcza się prezenty?

Bardzo wiele osób zastanawia się, czy w Polsce wręcza się prezenty na Wielkanoc. Wynika to często z faktu, że słyszało już coś na temat prezentów na zajączka, ale nie są pewni, czy w naszym kraju jest to praktykowane. Sam zwyczaj szeroko jest rozpowszechniony na Zachodzie, w Niemczech. To tam powstały pierwsze zajączki z cukru. Upominki na zajączka w Polsce nie są jeszcze tak powszechne. Tę tradycję praktykuje się głównie w województwach: śląskim, wielkopolskim czy łódzkim. Formuła zwyczaju jest jednak tak ciekawa, że jestem pewna, że wkrótce rozpowszechni się na skalę ogólnokrajową.

Gdzie zając zostawia prezenty?

Wątpliwości budzi również kwestia, kiedy przychodzi zajączek wielkanocny i gdzie zając zostawia prezenty? Zgodnie z tradycją, w Niedzielę Wielkanocną zajączek wielkanocny rozdaje prezenty. Może to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy, zostawiając prezenty we wcześniej przygotowanym koszyczku wiklinowym / gniazdku w widocznym miejscu lub chowając je w wybranych miejscach (np. pod łóżkiem, za stołem, pod krzaczkami drzew itp.). Wtedy znalezienie prezentów jest zadaniem najmłodszych członków rodziny. W niektórych domach Zajączek wita już w Wielką Sobotę.


Prezent na wielkanoc dla dziecka

Upominki wielkanocne nie muszą być drogie, ważne by sprawiały radość, bo przecież o taką radość chodzi w święta. Najczęściej nie są też bardzo wyszukane, to zawsze coś drobnego, przypominającego o tym, że kochamy swoich najbliższych i o nich pamiętamy.

Słodycze

Zazwyczaj zajączek przynosi słodycze. Nie jest to jednak żadną frajdą, gdy dziecko na co dzień ma ich pod dostatkiem. Czasami wręcz wskazany jest ich umiar i rezygnacja z nich na rzecz czegoś bardziej zdrowszego o trwalszego.

Pluszaki z zdjęciem

Dzieci kochają pluszaki, bardzo często towarzyszą im podczas snu czy codziennych zabaw. Idealnym prezentem dla najmłodszych będzie zabawka z jego zdjęciem. Pluszowy króliczek stanie się ulubionym kompanem wspólnych zabaw. Świetnie będzie też nawiązywał do Świąt Wielkiej Nocy.

Pluszowy Królik  - KLIK

Puzzle

Dla najmłodszych można też kupić spersonalizowane puzzle. Możliwości są nieograniczone, mogą być to zdjęcia dzieci, ale równie dobrze może być każda dowolna fotografia – nawet wizerunek superbohatera.

Puzzle ze własnym zdjęciem - KLIK

Gry Foto memo

Memory rozwijają pamięć i koncentrację u dzieci. A gdy na odwrocie umieścimy swoje zdjęcie, będzie też przywoływać wspomnienia. Gra pozwala na świetną zabawę, dzięki możliwości wykorzystania jej w różnych wariantach. Dużą frajdę na też sam kupujący może użyć własnych zdjęć i samodzielnie zaprojektować grę.

Bidon

Biodon jest bardzo praktycznym prezentem, przydaje się w bardzo wielu sytuacjach. Spersonalizowany sprawia, że jeszcze chętniej będziemy po niego sięgać i z pewnością unikniemy ryzyka pomyłki.

Skarbonka panoramiczna

Chcesz nauczyć swoje dziecko oszczędzania? Warto zacząć od zakupu dobrej skarbonki. Spersonalizowana skarbonka będzie zachęcać do codziennego odkładania pieniędzy. Jest to idealny prezent na Wielkanoc dla dziecka.

Etui na smartfon

Telefon stał się nieodłącznym gadżetem życia codziennego. Bez niego trudno wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Bardzo często narażony jest jednak na uszkodzenia. Praktycznym prezentem wielkanocnym dla nastolatka będzie więc eleganckie etui, które nie tylko sprawi, że telefon będzie bezpieczniejszy, ale również uczyni go oryginalny.
Etui na telefon - KLIK

Prezent dla rodziców na święta wielkanocne

Fotoksiążka

Rodzice uwielbiają patrzeć, jak dorastają ich dzieci, a potem wnuczęta. Kochają też kolekcjonować wspomnienia. Warto więc je zatrzymać w zgrabnej fotoksiążce. Możliwości są niemalże nieograniczone, a satysfakcja gwarantowana. Ogromny wybór w atrakcyjnej cenie w CEWE FOTOKSIĄŻKI.

Karty do pokera

Poker do wielu lat jest bardzo popularny na całym świecie. A gdyby tak pójść o krok dalej i podarować bliskim spersonalizowane kart do pokera. Przyjemność z gry może być więc jeszcze większa.

Kubek

Idealny prezent dla wszystkich miłośników porannej kawy. Będzie zawsze przypominał o ludziach, których kochamy i pamiętamy.

Torba na zakupy

Zakupy z tą torbą nie będą już nudne. Wygodna torba z ekologicznego materiału z atrakcyjnym szablonem sprawdzi się w każdej sytuacji.

Notatnik

Twoja mama kocha coś zawsze notować? Idealny prezent na zajączka dla niej to spersonalizowany notatnik. Duża pojemność i oryginalny wzór będą świetną propozycją dla najbliższych. 
Personalizowany notatnik - KLIK