Emilka i Gwiazdka z Nieba

  
Nie ulega wątpliwości, że w biblioteczce warto mieć książki o walorach edukacyjnych. Nie ma przecież nic bardziej pożytecznego niż połączenie edukacji z zabawą.

Emilka i Gwiazdka z Nieba od Wydawnictwa Lemoniada to kolejna wartościowa książka do naszej domowej kolekcji. Książeczka cienka i niepozorna, ale skrywająca w sobie wielką tajemnicę dotyczącą kosmosu. Autorka w sposób bardzo przystępny przybliża młodemu czytelnikowi planety należące do układu słonecznego.Wszystko zostało ujęte w bardzo ciekawy sposób. 

Tytułowa bohaterka Emilka zachwycona jest jaśniejącymi gwiazdami. Jak się później okazuję to nie gwiazdy, a planety. Mama obiecuje córce, że już nie długo będą obserwować planety przez teleskop. To dopiero przeżycie móc zobaczyć planetę za pomocą tego urządzenia. Książeczka jest bogato ilustrowana. Ilustratorka w zabawny sposób przedstawia wizerunki poszczególnych planet. Dodatkową atrakcją dla małego czytelnika jest część aktywizacyjna. Dziecko może narysować swój własny gwiazdozbiór oraz poszczególne planety układu słonecznego. Książkę można więc wykorzystać jako zeszyt ćwiczeń. 
Polecam serdecznie publikację wszystkim małym miłośnikom kosmosu i nie tylko...