Gra Loteryjka Kosmos Kapitan Nauka

Gra Loteryjka Kosmos

Małe dzieci fascynują się kosmosem i planetami. Maja czteroletnie córka bez zająknięcia zna poszczególne nazwy planet. Szukałam więc takich pomocy, które rozszerzą jej wiedzę na te temat. Myślę, że kosmos interesuje wiele dzieci. Zazwyczaj ich wrodzona ciekawość sięga daleko poza gwiazdy, meteory czy prehistoryczne dinozaury. Dobrze wiec wykorzystać ten fakt i poznawać wszechświat przez dobrą zabawę. Gra loteryjka Kosmos od Kapitan Nauka jest świetną okazją do zagłębiania się w tajniki galaktyk i gwieździstego nieba nocą.

Tematem przewodnim tej serii, jak sama nazwa wskazuje, jest kosmos i wszystko, co z nim związanie. Poznajemy poszczególne planety i ich konkretne ułożenie względem słońca (niestety brakuje Plutona). Możemy też przyjrzeć się pracy astronauty w jego statku kosmicznym czy podczas lądowania na księżycu.

Loteryjka Kosmos Kapitan Nauka

Loteryjka Kosmos gra


Gra składa się z 6 plansz oraz 36 żetonów. Dołączona jest oczywiście też instrukcja szczegółowo objaśniającą zasady gry. Wszystko zostało zamknięte w solidnym tekturowym pudełku z rączką. Grać można na cztery różne sposoby – warianty. Pierwszy przeznaczony jest dla początkujących zawodników. Gracz posługuję się tylko jedną planszą i dopasowuje do niej poszczególne żetony. Druga wersja jest już dla osób, które opanowały pierwszy stopień trudności. Włączone są do zabawy wszystkie plansze. Trzeci i czwarty sposób jest już bardziej skomplikowany.

Loteryjka Kosmos od Kapitana Nauki, dedykowana jest dzieciom od czwartego roku życia. Zaletą jest to, że można w nią grać w kilka osób, nawet 6. Gra idealnie ćwiczy spostrzegawczość, gdyż zadaniem małego gracza jest dopasowanie żetonów do właściwych miejsc na planszach.Niewątpliwą zaletą są kolorowe ilustracje, które są dostosowane do wieku malucha. Każda karta jest bogato ilustrowana z uwzględnieniem jak największej ilości szczegółów. Wszystko jest kolorowe, ciekawe i zachęcające dziecko do zabawy. Jakość wykonania jak zawsze jest na najwyższym poziomie, co gwarantuje, że gra posłuży na długie lata.