Mieszko I Tajemnicze Drewienko Magdalena KoziarekMieszko I Tajemnicze Drewienko to kolejna książka z serii Polscy Superbohaterowie, gdzie poznajemy sylwetki niezwykłych Polaków. Tym razem dzięki książce możemy przenieść się w czasy średniowiecza tytułowego Mieszka I.

Całość historii osadzona jest we współczesnych realiach. W pewną majową sobotę mama zabiera synów Tomka i Piotrka na warsztaty archeologiczne do muzeum. Mają okazję poznać pracę archeologa, a nawet samodzielnie spróbować coś znaleźć w specjalnie przygotowanej do tego celu ziemi. Piotrek do zadania podchodzi bardzo entuzjastycznie i już po kilku chwilach udaje mu się znaleźć kawałki ceramiki, glinianych koralik, małe drewienko i żelazny grot. 

Wycieczka do muzeum okazuje się bardzo inspirująca. Okazuje się, że te małe, niepozorne drewienko to narzędzie do przenoszenia w czasie. Piotrek razem z bratem Tomkiem wyruszają w niezwykłą podróż do czasów średniowiecza, gdzie towarzyszą Mieszkowi w najważniejszych momentach jego życia. Poznają bardzo wiele historycznych wydarzeń tj. chrzest Polski, najważniejsze bitwy.
Książka Magdaleny Koziarek Mieszko I Tajemnicze Drewienko to inspirująca opowieść, która zaciekawi, każde dziecko. Posiada również walory edukacyjne, co jest niezwykle istotne. Młode pokolenie w sposób bardzo ciekawy i przystępny może poznać czasy średniowiecza. Historia Mieszka I jeszcze nigdy nie została przedstawiona w tak prosty i zrozumiały sposób. Jest to o tyle ważne, że można uczyć się, w sposób przyjemy, a nie tylko na podstawie suchych, podręcznikowych faktów.

Książka posiada twardą oprawę i jest formatu zeszytowego. Ilustrowana jest przez Elżbietę Moyski.Wydawnictwo RM ma bogatą ofertę książek o podobnej tematyce. Serdecznie polecam również inne książki z serii Polscy Superbohaterowie. Możemy przeczytać również o Irenie Sendlerowej, Tadeuszu Kościuszce, Janie II Sobieskim, Marszałku Józefie Piłsudskim, Marii Skłodowskiej – Curie czy Rotmistrzu Witoldzie Pileckim.