Memory Ocean Kapitan Nauka


Chyba nie ma dziecka i dorosłego, który by nie znało zasad gry w memory. Memory, a więc zapamiętywanie poszczególnych rysunków i odnajdywanie je wśród innych, świetnie ćwiczą pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość. Jeśli wybierzemy tę grę, która przy okazji pozwali na poznawanie świata, otrzymamy mieszankę idealną.

Memory Ocean od Kapiatna Nauki to kolejna gra z serii memory. Dedykowana jest dzieciom, które ukończyły 3 rok życia, ale myślę, że i mniejsze maluszki będą chętnie grały w uproszczoną wersję gry. Grając w tradycyjny sposób, odwracamy wszystkie żetony spodem do właściwego rysunku. Gracz musi zapamiętać ułożenie zakrytych kafelków i znaleźć jak najwięcej pasujących do siebie par. Dla zwiększenia stopnia trudności, niektóre ze zwierząt zostały ukryte w głębinach piasku czy rafy koralowej. Jeśli chcemy zmodyfikować grę, możemy grać, nie odwracając żetonów. Dopasowanie poszczególnych elementów przy pierwszym zetknięciu z grą może też być nie lada wyzwaniem.Memory Ocean nawiązuje do zwierząt, ryb żyjących w głębi oceanu. Wśród rysunków znajdziemy sympatyczne rybki, ośmiornice, wieloryba, żółwie czy delfiny. Żetony mają ciekawy kształt przypominający kwiaty, niektórym dzieciom mogą skojarzyć się nawet z ciasteczkami.


Gra memory Ocean od Kapitana Nauki to również wysoka jakość. Elementy zostały wykonane z twardej tektury, a wszystko zostało spakowane w solidne tekturowe pudełko. Śmiało możemy ją wybrać na prezent dla wszystkich miłośników memory i zwierząt mieszkających w oceanie. Jest to ten rodzaj gry, który nie jest mocno skomplikowany, a pozwala na świetną zabawę. Gorąco polecam!