Tadeusz Kościuszko Wakacje z wodzem Izabela Degórska

  tadeusz kościuszko wakacje z wodzem

Historia jest jednym z takich przedmiotów, których niechętnie uczy się młodzież. Bardzo często wynika to z niezbyt kreatywnego podejściem do nauki. Lekcje historii, prowadzone są w sposób nieciekawy, na zasadzie suchych faktów oraz danych z podręcznika, mogą tylko zniechęcić do poznawania minionych wydarzeń. Idealnie jest, gdy historii można się uczyć w sposób pomysłowy i ciekawy.

Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem, jest jedną z książek z serii Polscy Superbohaterowie Wydawnictwa RM. Seria Polscy Superbohaterowie jest dedykowana dzieciom w wieku szkolnym. Każda książka opowiada losy Polaków, którzy zapisali się w bogatej historii Polski i świata. Publikacje są wzbogacone o nietypowe ciekawostki z życia bohaterów. Narracja jest prowadzona w sposób bardzo interesujący również dla starszego czytelnika.

 tadeusz kościuszko wakacje z wodzemW książce Tadeusz Kościuszko. Wakacje z wodzem Izabeli Degórskiej – poznajemy dziesięcioletniego Antosia, zafascynowanego grami na konsoli. Kiedy mama chłopca oznajmia, że chłopiec spędzi cześć wakacji u dziadków w Olszówce pod Krakowem, Antoś jest zrozpaczony tym pomysłem. Nasz bohater nie może się pogodzić z faktem, że nie będzie mógł korzystać z wygód i atrakcji, jakie oferuje mu pobyt w mieście. Jednak jak się później okazuje nawet na wsi, można się dobrze bawić, zwłaszcza jeśli ma się dziadka, który jest prawdziwą kopalnią wiedzy o Tadeuszu Kościuszce i podczas widowiska historycznego próbuje się w niego wcielić.Książka opowiada barwną, wakacyjną przygodę Antosia i jego kuzynów: Soni i Kuby. Jest przepełniona wieloma faktami na temat życia Tadeusza Kościuszki. Fakty biograficzne podane są w bardzo ciekawy sposób, zachęcający młodego czytelnika do dalszego poznawania przywołanych wydarzeń. Całość czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Posiada format zeszytowy, w twardej, solidnej okładce. 

Serdecznie polecam, szczególnie dzieciom i młodzieży, które uważa, że historia jest nudna.