Nowe przygody Bolka i Lolka Łowcy tajemnicPrzygody Bolka i Lolka wciąż nieustannie fascynują młodego czytelnika. W tych postaciach stworzonych przed laty jest coś magnetycznego, że chce się o nich czytać i je oglądać. Nie wiem, czy powodem tego nie jest pozycja wypracowana sobie na szklanym ekranie. To jednak nie zmienia faktu, że takie książki znikają z półek jak ciepłe bułeczki.
 
Oczywiście moje dzieci również uwielbiają Bolka i Lolka i kolekcjonują książki z tymi bohaterami. Jedną z takich publikacji są Nowe przygody Bolka i Lolka Łowcy tajemnic od Wydawnictwa Znak. To zbiór kilku opowiadań zamkniętych w oddzielnych rozdziałach. Każda część to inna ciekawa przygoda przeżyta przez naszych bohaterów. Tym razem przeczytamy o indiańskich podbojach chłopców, budowie tipi czy zabawie w detektywów. Bolek i Lolek będą musieli też zmierzyć się ze swoimi słabościami, a konkretnie pokonać swój lęk, aby otrzymać odznakę pogromców niedźwiedzi. 
Każde opowiadanie zostało napisane przez innego autora m.in. Grzegorza Gortata, Macieja Wojtyszko, Rafała Kosiaka czy Annę Onichimowską. Dzięki temu w książce możemy znaleźć naprawdę dużo fascynujących i różnorodnych przygód. Całość została zilustrowana przez Sarę Szewczyk. 
Publikacja wydana jest przez Wydawnictwo Znak Emotikon. Jest to już kolejna książka z tej serii. Poprzednie wydania to: Zupełnie nowe przygody Bolek i Lolek oraz Nowe przygody Bolka i Lolka. Dzięki twardej, solidnej oprawie możemy być pewni, że książka posłuży nam na długie lata i umili niejeden wieczór. Serdecznie polecam tę część.