Najmodniejsze fotele ogrodowe – trendy 2019
Ogród jest idealnym miejscem na wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Odpowiednio zaaranżowany może dostarczyć bardzo dużo przyjemności i satysfakcji. Same kwiaty i zieleń to jednak za mało, potrzebne są meble, fotele ogrodowe, które pozwolą na komfortowe spędzanie czasu.

Jedną z wad mieszkania w większych aglomeracjach jest brak ogrodu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby posiadając balon zorganizować idealne miejsce do wypoczynku. Czasami wystarczy tylko wygodny fotel ogrodowy, aby nasza przestrzeń zamieniła się w strefę relaksu. Fotele ogrodowe są tak samo ważne jak meble, które wybieramy do naszego mieszkania. Warto więc dużo wcześniej przemyśleć zakup. Fotele ogrodowe różnią się miedzy sobą designer rozmiarami czy kształtem. Nie bez znaczenia jest też materiał i tak naprawdę tylko od nas zależy, czy wybierzemy fotel ogrodowy wykonany z ratanu, drewna a może tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne. Fotel ogrodowy w zależności od naszych potrzeb może posiadać poduszkę. Poniżej prezentujemy modele foteli, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów, urządzania swojego wymarzonego ogrodu.

Fotele ogrodowe plecione

Pleciony fotel najczęściej wykonywany jest z bambusa czy rattanu. Nawiązuje do stylu boho, ale również świetnie sprawdzi się w nowoczesnym ogrodzie. Mimo upływu czasu jest jednym z najchętniej kupowanych przez właścicieli tarasów czy małych balkonów. Plecionka bardzo efektowanie wygląda w połączeniu z innymi materiami typu stal czy drewno. 

Fotele ogrodowe z wypełnieniem

Jeśli zależy nam na szczególnej wygodzie podczas siedzenia warto wybrać fotele, które posiadają poduszki bądź siedziska wypełnione miękkim materiałem. Wypoczynek w takim fotelu jest dużo przyjemniejszy i efektywniejszy. Musimy tylko zwrócić uwagę przy zakupie na jakość materiału użytego do wykończenia. Dobrze sprawdzi się ten, który jest łatwy w utrzymaniu czystości oraz tak szybko nie kulkuje się. 

Fotele ogrodowe rattanowe

Rattan od wieków był stosowany przy wyplataniu mebli i koszy. Jest ceniony nie tylko ze względu na swoją trwałość, ale również piękno i niepowtarzalny klimat. Rattan pochodzi z łodygi palmy Rotang, i jest najlepszym naturalnym materiałem do wyplatania mebli ze względu na twardość. Rattan pod wpływem wody staje się elastyczny i jest formowany na mokro, aby po wysuszeniu przyjąć pożądany kształt. Decydując się na fotele ogrodowe z ratanu musimy o tym pamiętać i nie wystawiać mebli na zbyt agresywne działanie czynników zewnętrznych, a w szczególności wody.