Prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu - lista


1 czerwca obchodzony jest Dzień Dziecka z tej okazji dzieciom wręcza się różne prezenty, w formie materialnej bądź też nie. Bardzo często też Rady Rodziców w Przedszkolach organizują festyny rodzinne, gdzie obok atrakcji wręczane są drobiazgi dla każdego maluszka. Tylko jaki prezent na Dzień Dziecka w przedszkolu wybrać, gdy posiada się bardzo mały budżet? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka inspiracji prezentowych, które powinny ucieszyć każde dziecko.

Indywidualny czy grupowy prezent na Dzień Dziecka?

Załóżmy, że dysponujemy kwotą ok. 10 zł na 1 osobę. Co można za te pieniądze kupić? Wydaje się, że jest to bardzo mało, ale i tak w większości przypadków to bardzo optymistyczna wersja. Czasami Rada Rodziców po opłaceniu atrakcji (zamku dmuchanego, basenu z kulkami, animatorów zabawy itp.) ma do dyspozycji ok. 5 zł na 1 osobę. Niby niewiele, ale jeśli pomnożymy tę kwotę przez liczbę dzieci w przedszkolu x100 czy x150, ta suma jest już bardziej znacząca. 

Prezenty dla całej grupy w przedszkolu

Dlatego też niektórzy decydują się na zakup jednego wspólnego prezentu, który zostanie na wyposażeniu przedszkola. Takie rozwiązanie ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników. Z jednej strony pozwala na zakup czegoś konkretnego i bardziej namacalnego niż jakiś drobiazg, z drugiej strony przedszkolak może czuć się rozżalony, że nic nie dostał na Dzień Dziecka. Jeśli decydujemy się na zakup prezentu grupowego w przedszkoli warto dużo wcześniej porozmawiać z dziećmi na ten temat, aby zrozumiały zaistniała sytuację. 

Rada Rodziców najczęściej jako prezent grupowy wybiera: domki dla lalek, kuchnie czy zestawy majsterkowicza. 
Lista prezentów na Dzień Dziecka w przedszkolu - prezenty indywidualne

Niektórzy uważają, że czasami warto porzucić względy ekonomiczne i kierować się beztroskim pojmowaniem świata u dziecka. Tworzenie pięknych wspomnień, to przecież zadanie nas rodziców, a małe dziecko może nie zrozumieć dlaczego nie otrzymało prezentu, na rzecz jednego wspólnotowego. Dzieci o wiele bardziej cieszą się z indywidualnych podarunków, które są nakierunkowane bezpośrednio na ich osobę. Zazwyczaj też bardziej to przeżywają, opowiadając swoim najbliższym o tym co dostali w Przedszkolu.

Poniżej kilka fajnych prezentów, które można kupić za niewielką kwotę rzędu 2 do 5 zł. Warto robić zamówienie online, aby nie biegać po sklepie. Przy ilości hurtowej można też negocjować darmową wysyłkę.

1) Simba Dinozaur w jajku
2) Tęczowe sprężynki
3) Bransoletka drewniana – idealne dla małych modnisi
4) Zestaw foremek
5) Łopatka do piasku
6) Książka do nauki rysowania
7) Bańki mydlane Peppa - idealne na lato i zabawy na świeżym powietrzu
8) Puzzle mini – dostępne są różne motywy z bajkowymi bohaterami znanymi ze szklanego obrazu.
9) Gniotki z wesołą buźką
10) Ozdoby do włosów z owocami
11) Karty Piotruś
12) Jojo

Drodzy rodzice sami widzicie możliwości jest bardzo dużo. Nie trzeba mieć dużego budżetu, aby kupić dzieciom jakiś drobiazg na Dzień Dziecka w przedszkolu. Mam nadzieję, że ta lista pomorze Wam w wyborze i przeżyjecie ten dzień w sposób wyjątkowy.  
 
Po więcej informacji na temat sprawdzonych prezentów na Dzień Dziecka w przedszkolu zapraszamy także na stronę: Zabawki dla dzieci hurtownia – Marko-Baby.pl