Półkolonie Łódź – gdzie i kiedy?

półkolonie dla dzieci Łódź

Wakacje zbliżają się wielkim krokami. Dla jednych to powód do radości, dla innym źródło zmartwień, bo trzeba wziąć urlop, zorganizować czas dzieciom podczas wakacyjnej przerwy. Idealnym rozwiązaniem wydają się kolonie, gdzie dziecko w towarzystwie swoich rówieśników może spędzić czas w atrakcyjnym miejscu. Rodzice, którzy z różnych powodów nie chcą, aby ich dziecko spędzało noce poza domem, mogą skorzystać również z bogatej oferty półkolonii. Poniżej półkolonie dostępne w mieście Łódź

Półkolonie – co to jest?

Półkolonia, w przeciwieństwie do koloni, odbywa się w mieście, w którym dziecko mieszka na co dzień. Dzięki temu dziecko może swobodnie korzystać ze wszystkich atrakcji nie wyjeżdżając na kilka dni bądź tygodni. Co z pewnością jest sytuacją stresującą zwłaszcza dla młodszych dzieci, które z racji swojego wieku nie są jeszcze gotowe na dłuższą rozłąkę ze swoimi rodzicami czy domem.

Półkolonie organizowane są w godzinach pracy. Dziecko może zostać pod opieką wychowawcy nawet 8 czy 10 godzin. Dzięki temu rodzic może dalej pracować na etacie. Nie musi brać urlopu, czy martwić się o opiekę, kiedy go już wykorzystał. Dziecko spędza czas razem ze swoimi rówieśnikami, nawiązuje nowe przyjaźnie i znajomości, a za razem rozwija swoje umiejętności.


Półkolonie Łódź

W Łodzi również organizowane są półkolonie. Dużo popularnością cieszą się półkolonie dwujęzyczne, gdzie oprócz codziennych zajęć języka angielskiego dzieci będą miały styczność z opiekunem mówiącym do dzieci tylko w języku angielskim. Baby English Center to idealne półkolonie dla przedszkolaków Łódź, dostępne są dla dzieci w wieku 5 – 12 lat. Oferowane są 3 dogodne lokalizacje spotkań w Łodzi: Retkinia, ul. Tomaszewicza 2, Centrum, Strzelców Kaniowskich 69 oraz Widzew, Sacharowa 63.

Podczas półkolonii językowych Baby English Center organizowanych jest:
– 5 wycieczek;
– lekcje języka angielskiego łącznie 5 h, po 1h codziennie;
– 5 warsztatów tematycznych m.in. warsztaty chemiczne, fizyczne, plastyczne, przyrodnicze;
– zapewnione jest pełne wyżywienie w postaci 3 posiłków, z możliwością modyfikacji diety dzieci z alergią.
– ubezpieczenie NNW;
–zapewniana jest opieka w godz. 7:30 – 17:00.

Opiekunowie Baby English Center są po Kursach Wychowawcy Kolonijnego oraz Kursach Pierwszej Pomocy. Półkolonie zawsze zgłaszane są zawsze do Kuratorium Oświaty w Łodzi. Półkolonie są organizowane w turnusach tygodniowych od 24 czerwca do 16 sierpnia.Więcej informacji na stronie: http://babyenglishcenter.pl/polkolonie/wakacje-polkolonie/


Dlaczego warto skorzystać z półkolonii w Baby English Center?

Półkolonie językowe Łódź są świetną alternatywą dla tradycyjnych kolonii. W trakcie ich trwania dzieci nie tylko szlifują język obcy, ale również poznają świat nauki poprzez dobrą zabawę. Opiekunowie na warsztatach prezentują im różnego rodzaju eksperymenty i tworzą wspólnie z dziećmi ciekawe badania. Półkolonie to idealny sposób na poznanie nowych koleżanek i kolegów oraz spędzenie efektywne wolnego czasu. Każdy tydzień półkolonii w Baby English Center jest wyjątkowy i ma inny motyw przewodni, a rodzin może spokojnie pracować na etacie.