Zagadki przedszkolaka


„Zagadki przedszkolaka” to zbiór zagadek dla dzieci powyżej czwartego roku życia, wydana przez Wydawnictwo Zielona Sowa

Każda zagadka ma postać krótkiej, wesołej rymowanki i dotyczy takich dziedzin życia jak m.in.: dom, ubranie, zwierzęta, zawody czy bajki. Publikacja autorstwa Marcina Przewoźniaka wzbogacona jest pięknymi ilustracjami Pauliny Kmak, nawiązującymi do rozwiązania. Zawsze, gdy dziecko ma problem z odgadnięciem zagadki, można je naprowadzić, pokazując rysunek. Nie polecam tego robić podczas czytania zagadki, gdyż dziecko nawet nie próbuję odnaleźć odpowiedzi, tylko z góry sugeruje się obrazkiem. Rysunek warto więc pokazać tylko w przypadku trudności z odgadnięciem rymowanki.
Książeczka „Zagadki przedszkolaka” w prosty i zrozumiały sposób edukuje dziecko poprzez zabawę. Zabawa w zgadywanie niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Odgadywanie zagadek pozwala również na porządkowanie wiedzy o świecie i stymuluje do dalszego je zdobywania. Warto wykorzystać książeczkę jako lekarstwo na nudę podczas czekania w poczekalni na wizytę u lekarza czy w trakcie podróży. Książeczkę warto też zabrać na spacer po parku. Idealnie sprawdzi się również jako sposób wyciszenia dziecka przed snem.Książka wydana bardzo solidnie i starannie. Posiada twardą oprawę i grube papierowe kartki. Serdecznie polecam, zobaczycie ile radości i zabawy można mieć dzięki wspólnej zabawie w zgadywanki. Dzieci stają się uważniejsze, próbując odnaleźć odpowiedź na zagadkę.

„Zagadki przedszkolaka” to tylko jedna z części dedykowanej przedszkolakom. Zielona Sowa wydała również inne książki dla dzieci z tej serii: Bajki przedszkolaka oraz Opowiadania przedszkolaka.