Pokój sportowy dla chłopca. Jakich błędów nie popełniać?


Bardzo wielu chłopców to prawdziwi miłośnicy sportu. Bardzo często chcą, by ich zainteresowania widoczne były również w ich pokojach. Obecnie meble do pokoi młodzieżowych oraz liczne dodatki dają taką możliwość. Czasem jednak efekt finalny metamorfozy nie wygląda dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli. Sprawdźmy więc, jakich błędów nie popełniać, by pokój naszej pociechy miał sportowy charakter, a jednocześnie wyglądał dobrze.


Problemy ze sportowym wystrojem

Bardzo często pokoje o sportowej stylistyce nie sprzyjają relaksowi czy nauce. Przesyt intensywnych kolorów, które nie współgrają ze sobą, zbyt duża liczba dekoracji oraz dodatków – wszystko to sprawia, że sportowy pokój dla chłopca wygląda nieco chaotycznie. Na szczęście, możemy tego uniknąć. Wystarczy jedynie wystrzegać się kilku najczęściej powtarzanych błędów.

Zrezygnuj z wielu kolorów

Podstawowym problemem, z jakim spotykamy się w sportowych pokojach chłopców, jest nadmiar kolorów. Wystarczy, by nastolatek był fanem kilku drużyn sportowych, by w jego czterech ścianach pojawiły się jaskrawe elementy dekoracyjne, które zupełnie do siebie nie pasują. Wszystko to bardzo często połączone jest również z intensywnymi barwami ścian. Tak urządzony pokój nie sprzyja koncentracji dziecka i może sprawić, że będzie miało ono problemy z uczeniem się czy odrabianiem lekcji.

Podczas urządzania sportowego pokoju warto więc zachować umiar. Podstawą jest wybór delikatnych, stonowanych odcieni ścian. Dobrze sprawdzi się ponadczasowa biel, delikatny beż czy jasne warianty szarości. Kolory te łagodzą intensywność sportowych dodatków i sprawiają, że pokój prezentuje się bardziej elegancko. Co więcej doskonale komponują się one z innymi barwami, co pozwoli nam zachować spójność. Pamiętajmy zatem, że sportowy charakter pokoju powinien objawiać się raczej w dodatkach i dekoracjach, niż w podstawowych kolorach ścian.

Meble do pokoju młodzieżowego

Pokój to miejsce odpoczynku oraz nauki. Dlatego też niezwykle ważny jest wybór odpowiednich mebli Nastolatek potrzebuje nie tylko wygodnego łóżka czy pakownej szafy, w której zmieści swoje rzeczy, ale również miejsca do odrabiania lekcji i regału na sportowe trofea i medale.

Kupując meble do pokoju młodzieżowego warto stawiać na zestawy, które podsuwają nam gotowe i sprawdzone rozwiązania. To prosty sposób na to, by zapanować nad wystrojem i zadbać o jego spójność, nie zapominając przy tym o rozwiązaniach niezbędnych na co dzień.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że meble, które wybierzemy, mogą mieć sportowy styl. Obecnie w ofertach najlepszych producentów znajdziemy propozycje, które posiadają elementy dekoracyjne - zielone jak murawa fronty szafek czy uchwyty przypominające piłki - to wszystko sprawi, że miłośnik sportu będzie zachwycony, a sam pokój mimo wszystko pozostanie miejscem harmonijnym i spójnym.

Dekoracje w pokoju – o czym warto pamiętać?

Gdy pomalujemy ściany oraz wybierzemy odpowiednie meble do pokoju młodzieżowego, pozostaje nam jedna z najtrudniejszych kwestii – dekoracja pokoju. To właśnie dodatki, które wybierzemy sprawiają, że pokój nabierze sportowego charakteru. Pozwólmy chłopcu decydować o tym, co znajdzie się w jego królestwie, jednak czuwajmy nad tym, by ozdób nie było zbyt wiele.

Dobrym pomysłem jest zakup dodatków w kolorach ukochanej drużyny. Zazwyczaj są to dwie lub trzy intensywne barwy, które możemy wykorzystać w dekorowaniu przestrzeni. Pamiętajmy jednak o tym, żeby skupić się tylko na jednej drużynie.

Poza tym, stawiajmy na minimalizm. Jeśli nasza pociecha chce pochwalić się własnymi osiągnięciami w sporcie, stwórzmy jedną półkę na puchary i statuetki. Prezentuje się to o wiele lepiej, niż nagrody znajdujące się w każdym kącie pokoju. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie motywów sportowych na funkcjonalnych dodatkach – fotel piłka, kosz na śmieci ze sportową grafiką, czy pojemnik na długopisy to połączenie praktycznego zastosowania i ozdoby.

Jak widać, pokój chłopca może być miejscem harmonijnym i stonowanym bez konieczności rezygnowania ze sportowego charakteru. Kilka prostych rozwiązań sprawi, że będzie to przestrzeń pełna dziecięcej pasji i zainteresowań, a jednocześnie stwarzające doskonałe warunki do nauki czy odpoczynku.