Zasłony elektryczne - czy warto?


Automatyczne zasłony są montowane w hotelach, salach konferencyjnych czy muzealnych. Najczęściej wybierane są karnisze elektryczne oraz zasłony elektryczne. Tego typu inwestycja zawraca się w szczególności w obiektach biurowych lub hotelach, w salach konferencyjnych, ale również na zastosowanie w domach prywatnych i mieszkaniach o podwyższonym standardzie, czyli wszędzie tam gdzie wygoda ma największy priorytet. To rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na dużą funkcjonalność i wygodę. Sprawdźmy, kiedy warto zainwestować w elektryczne zasłony.
 

Automatyka zasłon – gdzie jest stosowana

Karnisze sterowane elektrycznie są montowane przy dużych przestrzeniach oszklonych. Najczęściej ma to miejsce w dwupoziomowych mieszkaniach, domach z szerokimi oknami tarasowymi czy loftach. W takich przypadkach elektryczne zasłony to nie tylko wyraz wygodnictwa, ale wręcz konieczność. Ale nie jest to regułą. Czasami taką potrzebę widzą posiadacze mniejszych mieszkań, którzy chcą zapewnić sobie prywatność przy jak największej wygodzie użytkowania.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Karnisze oferowane są na wymiar w związku z niestandardową długością okien / przestrzeni okiennej. Różnią się między sobą sposobem sterowania. Mogą być sterowane włącznikiem światła, bądź pilotem. Warto też zastanowić się, gdzie zasłona ma się przesuwać. Może obejmować tylko jedną stronę bądź zasłaniać kurtynowo obie strony. Nie bez znaczenia jest też rodzaj tkaniny jaki zostanie użyty do wykonania zasłon. Mocowania karnisza muszą utrzymać wagę tkaniny. 

Dodatkowo karnisz, aby mógł spełniać swoją funkcję musi posiadać określone cechy. Priorytetem powinna być cicha praca napędu, która wpływa na komfort użytkowania, szczególnie gdy w domu są małe dzieci. Ważna jest również estetyka wykonania. Napęd zasłony powinien być zamocowany tak, aby był niewidoczny na pierwszy rzut oka. A miękki strat i stop będzie zapobiegał bujaniu zasłon podczas zaciągania i odsłaniania zasłony. Ważna jest także możliwość sterowania również przy braku zasilania. Zasłona musi być więc funkcjonalna w każdej sytuacji.

Zasłony elektryczne cena

Na rynku dostępne są bardzo różne modele karniszy. Dzięki temu możemy dopasować je do każdego wnętrza. Ceny również są zróżnicowane. Trzeba się liczyć z tym, że sam napęd do zasłon to koszt ok. 1 000, 00 zł czy 1500,00 zł. Do tego dochodzą koszty innych elementów takich jak: prowadnice, haczyki, łączniki czy zaślepki i oczywiście usługa montażu. Potrzebne elementy skompletujemy na stronie: https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/cortino/100-automatyka-zaslon.

Warto jednak zainwestować w to rozwiązanie. W perspektywie czasu może ono przynieść nam bardzo wiele korzyści. Poleca się montowanie automatycznych zasłon wszędzie tam gdzie liczy się wygoda i podyktowane jest to względami praktycznymi.