Tanie przebranie na bal – gdzie kupić?


Bal przebierańców to prawdziwa frajda dla każdego dziecka. To właśnie w tym dniu maluszek może wcielić się w ulubioną postać ze szklanego ekranu bądź choć na chwilę stać się dorosłym i spełnić się jako przedstawiciel danego zawodu. Nic więc w tym dziwnego, że ten dzień jest tak bardzo wyczekiwany. Obowiązek przygotowania stroju ciąży zazwyczaj na rodzicach i opiekunach. Tylko gdzie znaleźć tanie i zarazem ładne przebranie na bal karnawałowy, aby nie zawieść oczekiwań dziecka i jednocześnie nie nadszarpnąć domowego budżetu?

Bądź elastyczna

Czasami nie warto trzymać się sztywno utartych schematów. Strój wcale nie musi być nowy, a na aukcjach oferowane są różne akcesoria będące uzupełnieniem przebrania. Dziecko w przebraniu musi się jednak czuć dobrze i to ono powinno być z niego zadowolone. W pierwszej kolejności zanim zaczniemy szukać idealnego przebrania na bal karnawałowy, warto zapytać maluszka o zdanie. Podsunąć mu kilka propozycji, które pomogą odnaleźć wspólny kompromis. A możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

Chłopca można przebrać w strój superbohatera tj. Batmana, Spidermana, Supermana, Kapitana Ameryki czy Thora. Można też wybrać coś co będzie nawiązywać do bajek – Pirata, Króla, Rycerza, Strój Ninja. Klasyka to przebrania zawody – strój policjanta, strażaka, marynarza czy żołnierza. 

Dla dziewczynki można wybrać stroje z bajek – strój jednorożca, kostium księżniczki, czarownicy, kapciuszki, wróżki czy Elsy. Dużą popularnością cieszą się również kostiumy zwierząt – przebranie za kotka, misia, biedronkę, pszczółkę czy motylka. 

Postaw na akcesoria

Dla wielu małych dziewczynek wymarzonym przebraniem karnawałowym jest kostium księżniczki. Wbrew pozorom nie tak trudno wystylizować małą modnisię na królewnę z bajki. Podstawą są akcesoria. Prawdziwa księżniczka nie może obyć się bez korony czy ozdobnego diademu. Jeśli dodamy do tego różyczkę czy skrzydła, otrzymamy również piękną wróżkę. Czasami warto wykorzystać zwiewną sukienkę w szafie małej, aby spełnić najskrytsze marzenie. Koszt tych akcesoriów jest bardzo mały i często nie przekracza 25 - 30 zł za cały komplet. Możemy też pokusić o inne dodatki tj. długie peruki czy malowanie twarzy w motyw nawiązujący do przebrania. 

Tanie dodatki do przebrań oraz same przebrania znajdziesz na https://allegro.pl/strefa/przyjecia-dla-dzieci/bal-przebierancow.

Chłopcy również znajdą coś dla siebie. Bała koszula i granatowe spodnie są obowiązkowym elementem każdej chłopięcej garderoby w wieku szkolnym. To must have podczas uroczystych apeli. Z powodzeniem możemy wykorzystać to jako bazę do strojów policjanta czy marynarza. Tutaj również kluczowe są akcesoria. Czapka, kajdanki czy pistolet zamienią zwykłą garderobę w prawdziwe przebranie. Z łatwością również wystylizujemy dziecko na pirata będącego postrachem mórz.