Proste eksperymenty dla dzieciO tym, że świat nauki jest fascynujący możemy przekonać się sami, przeprowadzając eksperymenty. Przez doświadczanie i obserwację różnych zjawisk możemy poznać otaczający nas świat i zjawiska w nim zachodzące. Jest to najlepszy sposób na poznanie praw fizyki. 


Okazuje się, że nie musimy posiadać dobrze wyposażonego laboratorium, aby przeprowadzić eksperyment. Tak naprawdę wystarczą przedmioty, które posiadamy w domu i odpowiedni poradnik, który krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces. 

Proste eksperymenty dla dzieci Wydawnictwa Dragon to obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy są ciekawi świata, stawiają coraz to trudniejsze pytania, na które próbują znaleźć odpowiedź. Książka nie tylko pomoże odnaleźć rozwiązanie, ale wskaże również właściwą metodę. Publikacja prezentuje proste eksperymenty naukowe, które możemy wykonać w zaciszu swojego domu. Do wykonania eksperymentu potrzebne będą nam produkty ogólnodostępne, które najczęściej znajdują się w naszej kuchni (jajko, olej, mąka ziemniaczana, miód, cytryna), biurku (bibuła, farby plakatowe, klej biurowy, karton) czy garażu (śrubokręt, gwoździe, przewody krokodylowe). 
Dzieci dzięki publikacji m.in.: 
- dowiedzą się jak przeprowadzić barwienie kwiatów; 
- przekonają się, że woda może wędrować; 
- dowiedzą się jak wykonać ciecz nienewtonowską; 
- wykonają chmurę w butelce czy przewrotną wodę; 
- skonstruują słoikową pompę na podciśnienie; cytrynowy prąd czy poduszkowca. 
Wszystko zostało dokładnie opisane i sfotografowane, tak aby czytelnik wiedział co należy po kolei robić. Co najważniejsze mamy wyjaśnienie uzyskanego rezultatu, aby maluch wiedział co się stało. Książka zachwyci zarówno osobę dorosłą, jak i dziecko. Pozwoli łatwiej zrozumieć zachodzące zjawiska w przeprowadzanych doświadczeniach. 

Niektóre eksperymenty wymagają użycia ostrych narzędzi czy substancji, które nie właściwie użyte mogą być niebezpieczne. Trzeba więc być w pobliżu bądź pomagać małym, zapalonym naukowcom podczas pracy. 

Warto inwestować w wartościowe książki dla dzieci, a Proste eksperymenty dla dzieci takie właśnie są. 

Serdecznie polecam!