Pepe jeździ na rowerze, Pepe leci samolotem


Każdy człowiek inaczej reaguje na nowe wydarzenia i wyzwania. Niekiedy towarzyszy temu strach czy lęk. Tak samo jest w przypadku dzieci. Tylko że one odczuwają emocję klika razy intensywniej od osoby dorosłej. Czasami trudno oswoić się im z nową sytuacją i trafnie określić to, co przeżywają.

Podobnie jest w przypadku nabywania nowych umiejętności. Nie wszystko jest takie proste. Dlatego tak ważne jest to, aby pomóc dziecku w konfrontacji z trudnymi emocjami. Bezcenne są pozytywne wzorce, bohaterowie, z którymi maluszek może się utożsamić. Pepe to cała seria książeczek pomagających najmłodszym w zwyciężeniu strachu, pojawiającego się w obliczu nowych sytuacji. Zobaczcie sami!

Pepe jeździ na rowerze


W książeczce „Pepe jeździ na rowerze” nasz bohater staje przed dylematem wyboru odpowiedniego rowerka. Idzie razem z mamą na zakupy. Okazuje się, że wcale nie jest to takie proste, jak myślał, bo zanim Pepe znajdzie wymarzony model będzie musiał wypróbować kilka sztuk. W końcu mu się to udaje i znajduje rower idealny, dopasowany do jego wieku, wzrostu i umiejętności. Po wyjściu ze sklepu od razu z entuzjazmem siada na rower. Okazuje się jednak, że jazda na rowerze wymaga pewnych umiejętności i Pepe z całym impetem ląduje na chodniku. Radość z zakupu roweru pryska i Pepe zarzeka się, że już nigdy na niego nie wsiądzie. Czy bohater w końcu nauczy się jeździć na rowerze? Jakie przygody na niego czekają? Sprawdźcie sami.


Na końcu książeczki mamy obrazkowy słowniczek najważniejszych pojęć związanych z jazdą na rowerze. Na czytelnika czeka też niespodzianka. Dyplom rowerzysty, który można wypełnić danymi dziecka. Jest też miejsce na zdjęcie roweru. Będzie to świetna pamiątka na długie lata.

Pepe leci samolotem

W kolejnej części możemy śledzić przygody Pepe w samolocie. Chłopiec razem z mamą pierwszy raz leci tak dużą maszyną. Wiele rzeczy jest dla niego niezrozumiałe. Książeczka, krok po kroku przeprowadza czytelników przez wszystkie procedury związane z odprawą na lotnisku. 
Pepe stoi przed trudnym zadaniem spakowania swoich walizek. Z pomocą mamy dowiaduje się, co może zabrać na pokład samolotu oraz która walizka będzie musiała trafić do luku bagażowego. Razem z Pepe poznajemy też wiele innych pojęć związanych z lotem w samolocie. Z dokładnością mamy wyjaśnione wszystkie kwestie począwszy od paszportu, członków załogi aż po zasady bezpieczeństwa. W tej części również mamy obrazkowy słowniczek nawiązujący do tematyki opowiadania oraz miejsce na wpisanie danych dziecka.


To tylko niektóre książeczki z serii o zabawnych przygodach Pepe, które różne rzeczy robi po raz pierwszy. Dostępne są również historyjki „Pepe idzie do kina” czy „ Pepe idzie do fryzjera”. Wszystkie części są bogato ilustrowane z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Opowiadania są lekkie, przyjemne, a co najważniejsze mają pozytywny wydźwięk. Pozwalają dziecku poznać otaczających je świat i zachęcają do samodzielności. Z czystym sercem polecam je rodzicom, którzy chcą oswoić swoje dziecko z pewnymi nowymi wydarzeniami, które mają niebawem nastąpić. 

Pepe jeździ na rowerze - KLIK
Pepe leci samolotem - KLIK