Śpiworki dla przedszkolaka – przydadzą się w domu i przedszkoluW sprzedaży można znaleźć sporo śpiworków nie tylko dla niemowląt, ale i starszych dzieci. Czy warto w nie zainwestować i spodobają się dziecku?

Wiele tak naprawdę zależy od tego, jakie ma być zadanie śpiworka. Poza tym jedne dzieci uwielbiają śpiworki, a innym przeszkadza to, że mają nieco ograniczoną swobodę ruchów. Sprawdźmy zatem, w jakich sytuacjach śpiworek sprawdzi się najlepiej.

Śpiworek do przedszkola

Dziecko, które idzie pierwszy raz do przedszkola, odczuwa duży stres, a rodzice nie mniejszy. Warto zatem w jak największym stopniu uprzyjemnić pierwsze dni w przedszkolu lub żłobku. W tym celu powinniśmy pomyśleć o wszystkich sytuacjach, jakie mogą być dla malucha kłopotliwe. Na pewno wśród nich będą drzemki. Podczas pierwszych dni w przedszkolu, położenie się na odpoczynek może być dla dziecka trudne. Chyba że ma przy sobie swój własny śpiworek. Sama świadomość, że dziecko może położyć się na swojej poduszeczce, doda otuchy i poczucia pewności siebie. Jeśli do tego śpiworek przypomina pluszowego przyjaciela, tym bardziej chętnie maluch się w niego wtuli. Przykłady śpiworków, które dzieci wprost uwielbiają i sprawdzą się doskonale w przedszkolu, są na stronie https://kidspace-shop.com/wyprawka/dla-przedszkolaka/spiworki-do-przedszkola/.

Śpiworek w domu

Śpiworki świetnie sprawdzają się w przedszkolu, ale nie zawsze można z nich korzystać. Nie w każdej placówce oświatowej jest możliwość dostarczenia swojego zestawu do spania. Ale śpiworek może się okazać bardzo przydatny również w domu. Z pewnością będzie odpowiedni dla dzieci, które notorycznie w nocy się wiercą i odkrywają, ale na tym nie koniec. Przykładowo śpiworek dla chłopca https://kidspace-shop.com/produkt/duzy-spiworek-sleepover-190x80-grafitowy-koala/ sprawdzi się podczas popołudniowej drzemki, czy oglądania książeczek.

Jeżeli do tego jesteśmy fanami kreatywnych zabaw, a nasze dziecko jest niczym dzielny poszukiwacz przygód, śpiworek możemy wykorzystać również podczas zabawy. Przykładem jest zabawa w biwak i nocowanie pod „gołym niebem” w salonie na dywanie. Dziecko będzie zachwycone!

Co jest ważne przy wyborze śpiworka?

Przede wszystkim musi się on podobać dziecku. Jeżeli będzie w kolorze, którego maluch nie lubi, nie będzie chciał z niego korzystać. Do tego ważny jest materiał wykonania. Musi być przyjemny w dotyku, gwarantujący komfort cieplny i przewiewny jednocześnie. Nie może zawierać żadnych szkodliwych związków. Oprócz tego ważny jest rozmiar. Śpiworek może być nieco większy, ale nie może być dłuższy niż 20 cm od wzrostu dziecka, bo będzie niewygodny w użytkowaniu.